Motoru sports

Karro atkāpjas Lielbritānijā, Šileika saņem diskvalifikāciju 16

Foto: steveturnerracing.com

Matīss Karro nedēļas nogalē izcīnīja trešo vietu Lielbritānijas čempionāta posmā. Tomass Šileika bija gatavs līdzīgam panākumam Vācijas čempionātā, taču vienā braucienā tika diskvalificēts.

Lielbritānijas čempionāta piektajā posmā Desertmartinas trasē Ziemeļīrijā Matīss Karro trīs braucienu summā izcīnīja trešo vietu, sezonas kopvērtējumā atkāpjoties uz otro pozīciju. Atseviškos braucienos šoreiz tika izcīnītas divas trešās un viena ceturtā (otrajā braucienā) vietas, kamēr trīs uzvaras svinēja šajā posmā ļoti ātri braucošais Kevins Strijboss. Starp viņu un latvieti posma kopvērtējumā iespraucās Martins Bars. Sezonas kopvērtējumā Strijbosam ir 313 punkti, Karro – 308.

Vācijas ADAC čempionāta piektajā posmā Aihvaldē karsti gāja ne tikai trasē, bet arī ārpus tās, kur viens no iesaistījaiem bija Tomass Šileika. Skaistkalnietis 85 kub.cm klasē ir starp vadošajiem Eiropas braucējiem un sezonas vidū jau sāk griezt pogas arī Vācijas čempionāta favorītiem holandiešiem Davī Potjesam un Bāsam Vāsenam. Nevarot uzvarēt trasē, daži ķērušies pie papīru lietām. Aihvaldes trasē Šileika pirmā brauciena pēdējā aplī cīņā ar neliela kontakta klātbūtni tika garām bulgāram Mihalam Ivanovam un finišā iebrauca otrais. Rezultāts, kas tajā brīdī deva līdera godu kopvērtējumā. Mierā ar to nebija Potjesa tēvs, kurš steidzis rakstīt protestu par pēdejo apdzīšanu un savu panācis – Šileika tika diskvalificēts. Otro braucienu Tomass pabeidza piektajā vietā, Potjess attiecīgi devītais un ceturtais, bet divas uzvaras izcīnīja Braiens Hsu no Vācijas. Kopvērtējumā līderis ar 122 punktiem ir Potjess, Bāsam Vāsenam ir 108 punkti, Šileikam 99, Hsu 86. Ja nebūtu diskvalifikācija, Šileika būtu kopvērtējuma līderis… Līdz sezonas beigām vēl ir četri posmi, nākamais no tiem pēc divām nedēļām Tensfeldē – revanša iespējas būs daudz.

Jauniešu MX2 klasē vēl viena neveiksmīga sacīkste Paulam Jonasam, kurš braucienos izcīnīja 28. un 16. vietu, tiekot pie šosezon mazākās punktu ražas. Kopvērtējumā Jonass ar 80 punktiem ir astotais. MX1 klasē Toms Macuks finišeja 20. un 14. vietā, Dāvis Līvs – 34. un 25. vietā.

LA.lv