×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
7. marts, 2013
Drukāt

Kārtējā ekranizācija


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ar romantisko komēdiju “Četras kāzas un vienas bēres” Maiks Ņūels iemantoja pasaules slavu, un nu viņš ir izveidojis jau septīto Čārlza Dikensa romāna “Lielās cerības” kinoversiju, kas pirmizrādi piedzīvoja Toronto kinofestivālā, kandidēja uz Britu Kinoakadēmijas balvu par labākajiem kostīmiem un paliek Deivida Līna veidotās adaptācijas ēnā, neskatoties uz ticami iekārtoto Viktorijas laikmeta vidi un aktieru pārvērtībām, pateicoties grima meistariem.

 

Dikensa romāns veidots tradicionālā manierē, un labi zināmais stāsts nav ieguvis oriģinālu kino risinājumu, bet palicis gotiska uzstādījuma rāmī, kas pieprasa gan dzīves pabērnu žēlošanu, gan ekscentriskus tēlus – Sallijas Hokinsas Džo kundzi un Helēnas Bonemas Kārteres tēloto mis Hevišemu, kura tik ļoti līdzinās Frankenšteina līgavai, turklāt aktrise jau paziņojusi, ka sekojusi Dikensa burtam un savu varoni iedzīvinājusi ar vienu kurpi kājā. Interesanti, kāda būtu Hevišema Oskaru rekordistes Merilas Strīpas izpildījumā, taču viņa bija spiesta atteikties no šā darba saspringti filmēšanas grafiku dēļ. Robijs Koltreins ir šīs versijas īstā zvaigzne, un viņš aizēno arī galveno lomu tēlotājus Džeremiju Ērvainu un Holideju Greindžeri, kuri tikai varētu vēlēties tādu harismu kā britu kino veterānam Koltreinam un jauniņā Pipa atveidotājam Tobijam Ērvainam, Džeremija mazajam brālītim.

 

UZZIŅA:

“Lielās cerības”/”Great Expectations”

Lielbritānija, ASV, 2012.

Režisors: Maiks Ņūels.

Lomās: Džeremijs Ērvains, Tobijs Ērvains, Holideja Grendžere, Ralfs Fainss, Helēna Bonema Kārtere, Robijs Koltreins, Džeisons Flemings, Sallija Hokinsa, Džesija Keiva.

No 8. marta “Kino Citadele”, “Splendid Palace”, “Cinamon”, Valmierā un Daugavpilī.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+