Mobilā versija
-2.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
7. oktobris, 2016
Drukāt

Kas “velk uz augšu” Latvijas ekonomiku, noskaidrots pētījumā (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jaunākie “Citadele Index” pētījuma rezultāti, ko pilnībā prezentēs 10. oktobrī, liecina, ka IT nozare “velk uz augšu” Latvijas ekonomiku.

Bankas ekonomists Mārtiņš Āboliņš iepazīstinās ar pētījumu, raksturos kopējo Latvijas uzņēmēju noskaņojumu un tendences uzņēmējdarbības vidē, atbildēs uz jautājumu, cik būtisks ir pieaugošais pakalpojumu un IT nozares pienesums valsts ekonomikai?

Augsto tehnoloģiju kompānijas “SAF Tehnika” valdes priekšsēdētājs Normunds Bergs atklās savu redzējumu par IT kā aizvien izteiktāki dominējošo nozari, kas tuvāko gadu laikā neizbēgami kļūs par galveno darba devēju būtiskai Latvijas iedzīvotāju daļai.

Jauno tehnoloģiju koprades telpas “TechHub Riga” izpilddirektors Dāvis Suneps atklās aktuālos virzienus, kuros strādā jaunie Latvijas IT jomas uzņēmumi, ieskicēs sasniegumus un nozares tendences gan Latvijas, gan globālā līmenī.

“Citadele Index” ir pētījums, ko banka “Citadele” Latvijā veic kopš 2004. gada. Katru ceturksni tiek aptaujāti 750 uzņēmumu īpašnieki un to vadītāji, tā rezultātā no pirmavota iegūstot uzticamu ieskatu par ekonomisko stāvokli valstī, nozarē un uzņēmumā un prognozi nākamajiem sešiem mēnešiem. Uzņēmēju aptauju un datu apkopojumu nodrošina SKDS.

“Citadele” ir trešā lielākā banka Latvijā pēc klientu skaita. Citadeles grupa tiek pārvaldīta no Latvijas, un tās meitas uzņēmumi un filiāles darbojas Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Šveicē.
75% plus viena akcija pieder grupai starptautisku investoru, kurus pārstāv investīciju kompānija “Ripplewood Advisors LLC”, pārejās akcijas ir Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) īpašumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. “Uz augšu” velk mežu izandelēšana par sviestmaizi un rašes naudas atmazgāšana.
    IT tikai ražo ar iepriekšējām nesaderīgas progas,skrūvējot cenas augšā.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+