Mobilā versija
+1.3°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
7. oktobris, 2016
Drukāt

Kas “velk uz augšu” Latvijas ekonomiku, noskaidrots pētījumā (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jaunākie “Citadele Index” pētījuma rezultāti, ko pilnībā prezentēs 10. oktobrī, liecina, ka IT nozare “velk uz augšu” Latvijas ekonomiku.

Bankas ekonomists Mārtiņš Āboliņš iepazīstinās ar pētījumu, raksturos kopējo Latvijas uzņēmēju noskaņojumu un tendences uzņēmējdarbības vidē, atbildēs uz jautājumu, cik būtisks ir pieaugošais pakalpojumu un IT nozares pienesums valsts ekonomikai?

Augsto tehnoloģiju kompānijas “SAF Tehnika” valdes priekšsēdētājs Normunds Bergs atklās savu redzējumu par IT kā aizvien izteiktāki dominējošo nozari, kas tuvāko gadu laikā neizbēgami kļūs par galveno darba devēju būtiskai Latvijas iedzīvotāju daļai.

Jauno tehnoloģiju koprades telpas “TechHub Riga” izpilddirektors Dāvis Suneps atklās aktuālos virzienus, kuros strādā jaunie Latvijas IT jomas uzņēmumi, ieskicēs sasniegumus un nozares tendences gan Latvijas, gan globālā līmenī.

“Citadele Index” ir pētījums, ko banka “Citadele” Latvijā veic kopš 2004. gada. Katru ceturksni tiek aptaujāti 750 uzņēmumu īpašnieki un to vadītāji, tā rezultātā no pirmavota iegūstot uzticamu ieskatu par ekonomisko stāvokli valstī, nozarē un uzņēmumā un prognozi nākamajiem sešiem mēnešiem. Uzņēmēju aptauju un datu apkopojumu nodrošina SKDS.

“Citadele” ir trešā lielākā banka Latvijā pēc klientu skaita. Citadeles grupa tiek pārvaldīta no Latvijas, un tās meitas uzņēmumi un filiāles darbojas Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Šveicē.
75% plus viena akcija pieder grupai starptautisku investoru, kurus pārstāv investīciju kompānija “Ripplewood Advisors LLC”, pārejās akcijas ir Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) īpašumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. “Uz augšu” velk mežu izandelēšana par sviestmaizi un rašes naudas atmazgāšana.
    IT tikai ražo ar iepriekšējām nesaderīgas progas,skrūvējot cenas augšā.

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājā ar nelegālu gāzes pieslēgumu dzīvojusi augsta amatpersona (18)Tuvākajā laikā Latvijā tiks atvērts dabasgāzes tirgus un cena tiks noteikta, tirgotājam un lietotājam vienojoties. Tam gatavojoties, valdībai jāpieņem virkne noteikumu, bet
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+