×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
16. septembris, 2016
Drukāt

Kate Krolle un Agnese Krivade aicina ieklausīties savā ķermenī (1)

Publicitātes attēlsPublicitātes attēls

Festivāla “Survival Kit” ietvaros 16., 17. un 18. septembrī elektroinstrumentu namiņā aiz K.K. fon Stricka villas būs iespējams noskatīties mākslinieces Kates Krolles un dzejnieces Agneses Krivades performanci “Mala”, LA.lv pavēstīja Krivade.

Performance “Mala” veidota laikmetīgās mākslas festivālam “Survival Kit”, kura tēma šogad ir “sabiedrības akupunktūra”. Kate Krolle un Agnese Krivade kopā ar astoņu cilvēku komandu radījušas skaņas, gaismas, teksta un kustības terapijas telpu, kurā apmeklētājs varēs gan ļauties ārstnieciskajai iedarbībai, gan saglabāt mākslas baudītāja perspektīvu.

“Performanci iedvesmojusi zinātnieku un romantiķu radītā leģenda par 52Hz vali – nezināmas sugas īpatni, kura saucienu no 1989. līdz 2004. gadam Atlantijas okeānā reģistrēja ASV armijas zemūdeņu pretizlūkošanas hidrofoni. Neviena no zināmajām vaļu sugām nespēj nedz saukt, nedz dzirdēt 52 hercu frekvencē, tādēļ, pieņemot, ka vaļa sauciena galvenais mērķis ir sasaukt dzimumpartneri, tas popkultūrā kļuvis zināms kā vientuļākais valis pasaulē. Tomēr mēs vēlamies piedāvāt savu versiju par šo stāstu,” pauda Krivade.

Dzejniece pastāstīja, ka ar performanci grib runāt par pieskaršanos sev, aicināt ieklausīties savā ķermenī un kustībā, lai apturētu prāta izmisīgo griešanos ap savu asi.

Terapijas norisē palīdz astoņi cilvēki, kurus vieno interese par introversiju un ķermeņa/prāta attiecībām, starp tiem profesionāli un topoši aktieri, dejotāji, mūziķi, mākslinieki un filozofi. Tā nebūs uz publiku vērsta uzstāšanās. Apmeklētāju acu priekšā notiks īsts, iekšup vērsts sevis izpētes un izgaismošanas process, un ikviena paša ziņā būs tas, vai tajā piedalīties, vai vienkārši vērot.

Kate Krolle absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju un prestižo pēcdiploma mākslas un audiovizuālo pētniecības centru “Le Fresnoy” Francijā. Izmantojot visdažādākos medijus, māksliniece risina sev interesējošās attiecības starp dabu un tās saikni ar cilvēka dzīvi, pieredzēm un instinktiem. Šī gada augustā Kultūras un mākslas projekta “Noass” peldošajā galerijā atklāta mākslinieces otrā personālizstāde “Es varētu būt citur”, kuru vēl joprojām var aplūkot.

Agnese Krivade strādā ar tekstu, radot dzeju, prozu un literatūras kritiku. 2007. gadā iznāca viņas dzejoļu krājums “Bērnība”. Šobrīd Krivadi interesē eksperimentālas teksta formas, nejaušības, kustība un starpnozarība. 2014. gadā sadarbībā ar komponistu Oskaru Herliņu tika veidota performance “Dzērājs” mūzikas festivālam “Skaņu mežs”, bet 2015. gadā, kā papildinājums Ievas Epneres izstādei “Waiting Room” Briselē, tapa eksperimentāls teksts “Salle d’attente” franču valodā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tai Krivadei vajag pagādāt kārtīgu dzērāju tēviņu, lai nav
    laika nodarboties ar muļķībām !

Draugiem Facebook Twitter Google+