Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
12. jūnijs, 2015
Drukāt

Kaujinieki Donbasā ar smagajiem ieročiem sākuši apšaudīt Ukrainas spēku otro līniju

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas un teroristu spēki pārgājuši no atsevišķiem smagā bruņojuma pielietošanas gadījumiem uz to masveidīgu pielietošanu, tagad apšaudot arī Ukrainas pretterorisma operācijas spēku otro līniju, paziņojis organizācijas “Informatīvā pretošanās” koordinators un Ukrainas parlamenta Tautas frontes frakcijas deputāts Dmitro Timčuks.

Kaujinieki izmanto 122 un 152 milimetru artilēriju, raķešu sistēmas “Grad” un bruņutehniku, savā “Facebook” lapā raksta Timčuks. “Vienlaicīgi virknē virzienu fiksēti Krievijas-teroristu spēku artilērijas triecieni pa pretterorisma operācijas spēku otro līniju,” raksta Timčuks.

Saskaņā ar “Informatīvās pretošanās” rīcībā esošajiem datiem, kaujinieku artilērijas grupās fiksēts Krievijas bruņoto spēku speciālistu skaita pieaugums. Turklāt tagad kaujinieki pilnīgi neslēpjoties un bez jebkādas maskēšanās uz “frontes līniju” sūta smago bruņojumu.

Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš pagājušā gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Vienošanās par pamieru Ukrainas austrumos, kura ar Vācijas un Francijas atbalstu februārī tika panākta Minskā, paredzēja ugunspārtraukšanu no 14. februāra pusnakts, smago ieroču atvilkšanu un Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas novērotāju pielaišanu pamiera novērošanai. Tomēr vienošanās pilnībā joprojām nav ievērota un epizodiskas sadursmes Ukrainas austrumos turpinās.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+