×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
16. augusts, 2016
Drukāt

Ķēriens Liepājas ostā: tūkstošiem viltotu “Nike” apavu pāri

Valsts policijaValsts policija

Aizdomās par viltojumu Liepājas ostā atsavināti gandrīz 12 tūkstoši ar zīmolu “Nike” marķēti apavu pāri, informē policija.

Aptuveni pirms nedēļas Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvalde Liepājas ostā aizdomās par viltojumu aizturēja smago automašīnu ar piekabi, kurā atradās 11 860 ar zīmolu “Nike” marķēti apavu pāri, kā arī 456 apavu pāri bez preču zīmēm. Saistībā ar notikušo Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) uzsākusi administratīvo lietvedību.

6.augustā Liepājas ostas teritorijā VID Muitas pārvalde nolēma pārbaudīt kādu kravas automašīnu ar piekabi. Pārbaudot kravu, atklājās, ka tajā atrodas ievērojams daudzums, iespējams, viltotu ar zīmolu “Nike” marķētu apavu, kā arī apavi bez marķējuma. Aizdomīgā prece tika aizturēta. Atsavinātie apavi ir daudzveidīgi, to vidū ir 31 apavu modelis, uz kuriem ir “Nike” firmas zīme, tāpat atsavināti mokasīni bez jebkādām preču zīmēm.

Pašreizējā informācija liecina, ka apavus nosūtījis kāds Latvijas uzņēmums un tos bijis paredzēts ar prāmi pārvest no Liepājas ostas uz Vāciju, bet pēc tam nogādāt realizēšanai Lielbritānijā.

Aizdomīgo kravu konstatējis VID Muitas pārvaldes Kurzemes muitas kontroles punktu daļas Liepājas ostas muitas kontroles punkts. Lieta tika nodota izmeklēšanai Valsts policijas ENAP, kas šobrīd skaidro, kurš nosūtījis kravu.

Konfiscētos apavus jau apskatījis eksperts un atzinis, ka tie, visticamāk, ir viltojums, taču galīgie ekspertīzes rezultāti vēl nav saņemti. Ļoti iespējams, atsavinātā prece ir ražota Ķīnā.

Par šādu likumpārkāpumu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām – no 1400 līdz 14 000 eiro. Ja no preču zīmes īpašnieka tiks saņemts attiecīgs iesniegums, tiks lemts par kriminālprocesa uzsākšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+