Pasaulē
Citur

Ķīna: Tirdzniecības sarunas ar ASV nav iespējamas0

Foto: LETA/AP

Ķīna otrdien paziņoja, ka ir neiespējami risināt tirdzniecības sarunas ar ASV, kamēr Vašingtona ievieš tarifus, kas līdzinās “naža turēšanai pie rīkles”.

Turpinoties Vašingtonas un Pekinas tirdzniecības kara eskalācijai, pirmdien stājas spēkā ASV muitas tarifi uz Ķīnas ražojumiem 200 miljardu dolāru apmērā.

“Tagad, kad ASV ir ieviesušas šāda veida plašus tirdzniecības ierobežojumus, viņi tur nazi pie rīkles. Kā šādos apstākļos var turpināties sarunas?” pavēstīja Ķīnas tirdzniecības ministra vietnieks Vans Šuveņs.

Pēc viņa teiktā, Pekina ir atvērta sarunām, taču abām pusēm vienai pret otru jāattiecas “vienlīdzīgi un ar cieņu”.

ASV finanšu ministrs Stīvens Mnučins uzaicinājis Ķīnas amatpersonas uz jaunām sarunām, taču jaunie tarifi un draudi noteikt tarifus precēm vēl 267 miljardu dolāru apmērā tās acīmredzami padara šobrīd neiespējamas.

Vans tikās ar ASV amatpersonām augustā Vašingtonā, taču augsta līmeņa sarunas starp abām pasaules lielākajām ekonomikām nav notikušas mēnešiem ilgi.

Kā norādīja Vans, ASVS tarifi “sarunu turpināšanu padara neiespējamu” un pārmeta ASV atteikšanos no maijā panāktās vienošanās par tirdzniecību, kurai drīz vien sekoja jauni tarifi.

Kopējais ar jauniem muitas tarifiem apliktais Ķīnas ražojumu apmērs pārsniedzis 250 miljardus dolāru, kas aptuveni atbilst pusei Ķīnas eksporta uz ASV.

Saistītie raksti

ASV prezidents Donalds Tramps norādījis, ka jauno tarifu mērķis ir piespiest Ķīnu “mainīt negodīgo tirdzniecības praksi”, kura rada “smagus draudus ASV ekonomikas ilgtermiņa veselībai un labklājībai”.

Pekina paziņojusi, ka tā atbildēs ar jaunu muitas tarifu piemērošanu ASV precēm 60 miljardu dolāru apmērā.

ASV jūlijā jau piemēroja 25% lielu muitas nodevu Ķīnas mašīnbūves, elektronikas un augsto tehnoloģiju produktiem, kuru kopapjoms sasniedz aptuveni 34 miljardus dolāru, bet augustā stājās spēkā ASV muitas tarifi Ķīnas ražojumiem vēl 16 miljardu dolāru apmērā.

LA.lv