×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
12. jūnijs, 2012
Drukāt

Ķīnieši grib mellenes 


Foto - LETAFoto - LETA

Ķīnā īpaši liela interese ir par Latvijā audzētām mellenēm, augļiem, kā arī par Latvijā ražotajiem dzērieniem, zivīm, liellopu un putnu gaļu, olām un piena produktiem, tā vakar pēc tikšanās ar zemkopības ministri Laimdotu Straujumu sacīja Ķīnas lauksaimniecības viceministrs Niu Duns.


 

“Ķīnas bērniem ļoti garšo Latvijas mellenes, un Ķīnā ir 400 miljoni bērnu vecumā līdz 18 gadiem. Ja mellenes maksā astoņus ASV dolārus (aptuveni četrus latus) kilogramā, tad daudzi Ķīnas vecāki šo kārumu saviem bērniem nopirks, tātad tirgus potenciāls ir milzīgs, un Latvija viena nespēs saražot tos apjomus, kas Ķīnā varētu būt pieprasīti,” norādīja Niu Duns.

Viņš piebilda, ka īpaša interese šajā vizītē ir par zivsaimniecības produkciju, Ķīnā ir labas atsauksmes par Latvijā audzētiem augļiem, kvalitatīvo alu un citiem dzērieniem.

Straujuma sacīja, ka patlaban Latvijas lauksaimniecības preču eksports uz Ķīnu ir 4,63 miljoni latu gadā un 97% no eksporta ir mellenes, bet lauksaimniecības produkcijas imports no Ķīnas ir 6,15 miljoni latu gadā un to pārsvarā veido augļu un dārzeņu konservi, zivis, augļi un rieksti.

Kaut arī Latvijas tirdzniecības bilance ar Ķīnu pēdējos trīs gados ir bijusi negatīva, tomēr tai ir tendence pastāvīgi uzlaboties.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+