×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
22. jūnijs, 2012
Drukāt

Klintone ieradīsies ceturtdien

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone Latvijā vienas dienas vizītē ieradīsies 28. jūnijā, un viņai paredzēta intensīva programma. 
Klintones vizītei vispirms varētu būt simboliska nozīme, kas atgādina par ASV interesi reģionā, parādot arī ASV kritisko pozīciju par Krievijas pārmērīgo militāro aktivitāti Kaļiņingradas apgabalā.

 

Zināms, ka valsts sekretāre Latvijā ar augstākajām amatpersonām apspriedīs drošības politiku. Tāpat tiek pieļauts, ka sarunas būs arī par situāciju Krievijā, Baltkrievijā, Ukrainā un Afganistānā. Latvijas puse runāšot arī par ekonomisko sadarbību, un tiek pieļauts, ka Latvija lūgs ASV palīdzību, lai pievienotos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai (OECD). Organizācijas galvenais mērķis ir veicināt demokrātijas un tirgus ekonomikas principu ievērošanu un izplatīšanu un sekmēt valstu ekonomisko attīstību globalizācijas apstākļos. Pievienošanās OECD ļautu Latvijai uzlabot kredītreitingus. Iespējams, ka vizītes laikā Latvijas puse ar ASV apspriedīs ieviestās antidempinga nodevas tērauda sektorā, kas rada būtiskus tirdzniecības ierobežojumus metalurģijas uzņēmumiem, piemēram, “Liepājas metalurgam”. Vizītes laikā paredzēta Remtes ielas pārdēvēšana par Samnera Velsa ielu – šajā ielā atrodas ASV vēstniecība. Pirmskara ASV valsts sekretārs S. Velss 1940. gada 23. jūlijā izdotā paziņojumā nosodīja Baltijas valstu okupāciju un padomju varas tiesības tās pārvaldīt. S. Velsa deklarācija noteica tālāko ASV ārpolitikas pozīciju par Baltijas valstīm līdz to neatkarības atgūšanai. H. Klintone atklāšot arī Žaņa Lipkes muzeju, kurš veltīts leģendārajam ebreju glābējam holokausta laikā. Tiek pieļauts, ka tiks runāts arī par ebreju īpašumu jautājumu, taču tas nebūšot būtiskākais temats vizītes dienaskārtībā. H. Klintonei Latvija būs 100. valsts, kuru viņa apmeklēs kā valsts sekretāre. Līdz šim neviens no bijušajiem ASV valsts sekretāriem nav sasniedzis 100 valstu robežu. ASV valsts sekretāre Latvijā ieradīsies no Somijas, bet vakarā jau dosies uz Krieviju.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+