Sports
Futbols

Klusā Eiropas balle 16

Desmit spēlēs divas uzvaras, divi neizšķirti un kopā pieci gūti vārti – Latvijas futbola klubu bilance Eirokausos šovasar bija pieticīga.

Līdzvērtīgais spēku samērs Latvijas čempionātā un neprognozējamās spēles ir pozitīvs faktors, taču no otras puses – trūkst spēcīga flagmaņa, kas priecētu ar pozitīviem rezultātiem un sagatavotu spēcīgus futbolistus. Jūrmalas “Spartaka” debija Čempionu līgā vismaz no organizatoriskā viedokļa atgādināja traģikomēdiju, taču visu cieņu par neizšķirtu Astanā. Lai arī sensācija izpalika, komanda ļoti sarežģītā situācijā parādīja raksturu. FK “Ventspils” šoreiz arī tas pietrūka, bet FK “Jelgava” muguru uzgrieza veiksme – jau izlozē.

Mārim Verpakovskim Liepājā ir ambīcijas izveidot superklubu, bet, vai viņš ir kaut pusceļā uz to – pagaidām izskatās, ka nē. Tas ir ļoti tāls ceļš, vispirms jāieliek stabils pamats un jācer, ka ar Tamaza Pertijas izvēli nekļūdīsies. Tāpat meklējot laimi ārzemniekos. Eiropas līgā pamatsastāvā gāja septiņi leģionāri, plus jaunpilsonis Kristians Torress un Valentīns Raļkevičs ar Latvijas nepilsoņa pasi. Vai nav par daudz?

Liepājnieki it kā būtu jāpaslavē, jo vienīgie Eirokausos izcīnīja uzvaras un vienīgie pārvarēja vismaz vienu kvalifikācijas kārtu. Pretinieki nebija no augstākā plaukta, taču futbolu, kā teiktu klasiķi, māk spēlēt visur. Arī Lietuvā, kurai Eiropas līgas trešajā kvalifikācijas kārtā būs pat divi klubi. Tikmēr Latvijai būs divi futbolisti – Deniss Rakels un Pāvels Šteinbors ar Polijas komandām.

LA.lv