×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
21. novembris, 2014
Drukāt

Ko tagad dara Zolitūdes projektā iesaistītie uzņēmumi? (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Neviens no Zolitūdes lielveikala ēkas būvniecībā tieši vai pakārtoti iesaistītajiem dalībniekiem pats nav atzinies, ka būtu kaut ko pārkāpis vai kļūdījies. Un neielaižas garās sarunās, kamēr policija nav sniegusi savu atzinumu.

Būvfirma “Re&Re”. Kaut arī Zolitūdes ēkas sabrukšana, tāpat ugunsgrēks Rīgas pilī, pabojāja uzņēmuma “Re&Re” tēlu, aizvadītā gada laikā tas turpināja strādāt ar vērienu. Uzņēmums gada laikā pēc traģēdijas saņēmis valsts un pašvaldību pasūtījumus vismaz 11 miljonu eiro apmērā, ziņo LTV raidījums “De facto”. “Re&Re” uzvarējis konkursos par Olaines cietuma jauna korpusa būvniecību, Saldus stadiona rekonstrukciju un par Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra korpusa rekonstrukciju.

Arhitektu biroja “Kubs” vadītāja Zane Kalinka. Pēc SIA “Kubs” valdes priekšsēdētājas Zanes Kalinkas un arhitekta Andra Kalinkas pašu lūguma līdz izmeklēšanas beigām Latvijas Arhitektu savienība (LAS) apturējusi viņu arhitekta prakses sertifikātu darbību. Bet, kā paskaidro Andris Kalinka, “Kubs”, kurā strādā arī citi arhitekti, turpina darbu.

Inženierprojekta autors SIA “HND grupa” īpašnieks Ivars Sergets. Turpina strādāt arī “HND Grupa”, raidījumam “De facto” atzinis Ivara Sergeta advokāts Artūrs Zvejsalnieks. Nedēļu pēc traģiskā notikuma Latvijas Būvinženieru savienība (LBS) apturēja būvinženieru sertifikātus septiņām būvniecībā iesaistītajām personām: ēkas konstrukcijas projektētājiem Ivaram Sergetam un Jānim Malcānam, būvekspertīzes veicējam Andrim Gulbim, būvuzraugam Mārtiņam Draudiņam un trim ēku būvdarbu vadītājiem – Staņislavam Kumpiņam, Jevgeņijam Ņesterovičam un Andrejam Kuļešovam. Taču nevienam tie nav pavisam anulēti. Drīz pēc šā LBS lēmuma pret sertifikātu darbības apturēšanu iebildusi Ekonomikas ministrija. Pašlaik šis aizliegums ir spēkā tikai Ivaram Sergetam un Andrim Gulbim, kuri šos LBS lēmumus apstrīdējuši tiesā. Bet, kamēr tiesas lēmuma nav, tikmēr arī viņi turpina strādāt.

“CM Consulting” būvuzraugs Mārtiņš Draudiņš. Zolitūdes lielveikala ēkas būvuzraugs Mārtiņš Draudiņš paskaidro, ka pašlaik ar uzņēmumu “CM Consulting” viņam vairs neesot nekādu saistību. Aizvadītā gada laikā viņš neesot pieņēmis jaunus būvuzraudzības darba piedāvājumus, vien pabeidzis iesāktos pasūtījumus.

Rīgas pilsētas būvvaldes darbinieki, kas parakstīja Zolitūdes lielveikala “Maxima” dokumentus. Dažas dienas pēc Zolitūdē notikušā līdz apstākļu noskaidrošanai un turpmāka lēmuma pieņemšanai Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs atstādināja no amata sešus Rīgas būvvaldes darbiniekus: Andi Cini, Mariku Treiju, Ingu Šuldriku, Lolitu Sarmu, Aiju Meļņikovu, Jāni Balodi. Taču pašvaldībā un būvvaldē izveidotā darba grupa, pārbaudot dokumentus, viņu rīcībā neatklāja kļūdas vai pārkāpumus, kas varēja izraisīt šīs ēkas sabrukšanu. Pašlaik būvvaldē strādā tikai Lolita Sarma un Aija Meļņikova, pārējie tur vairs nestrādā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. vientotibas parstavis Atbildēt

    cik naudu Re un Re un viņu iesaistītie cilveki ziedoja vienotibai pagašos 10 gadus???
    ak vai, ak vai.

  2. Saņem no valdības vairāk miljoniem vērtus pasūtijumus un nekādu pārmetumu nav uz sirdsapziņas, to kuru vairs nav starp mums ir izsvītrojuši no atmiņas…..paldies par iejūtību mūsu valsts prezidentam kurš jūtami patiesi pārdzīvo par katru cietušo un aizgājušo ….

Draugiem Facebook Twitter Google+