×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
19. februāris, 2015
Drukāt

KM: Finansējums mākslas un mūzikas skolām tiek aprēķināts pilnā apmērā (3)

Karīnas MiezājasKarīnas Miezājas

Diriģents Andrejs Jansons viesojas Dobeles vidusskolā, lai mācītu skolniekiem par mūzikas instrumentiem.

Kultūras ministrija finansējumu mākslas un mūzikas skolām aprēķina pilnā apmērā MK noteikumu ietvaros, šodien izplatītā preses paziņojumā norāda Kultūras ministrija (KM).

17. februārī notika Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) Izglītības un kultūras komitejas sēde, kuras laikā tika apspriests jautājums par finansējumu no valsts budžeta mūzikas un mākslas skolu pedagogu darba samaksai 2015. gadā, un sēdes noslēgumā LPS lūdza Kultūras ministrijai sniegt skaidrojumu par finansējuma aprēķinu mūzikas un mākslas skolām.

KM komunikāciju speciāliste Baiba kauliņa norāda, ka 2012. gada 27. decembra MK noteikumi Nr.1035 “Kārtība, kādā valsts finansē profesionālās ievirzes mākslu, mūzikas un dejas izglītības programmas” nosaka valsts budžeta līdzekļu piešķiršanas kārtību pašvaldību mūzikas un mākslas skolām.

“Saskaņā ar MK noteikumiem 2014. gadā Kultūras ministrija nodrošināja pedagoģisko likmju apmaksu 100% audzēkņu, tomēr tas nosedz tikai aptuveni 80% no mūzikas izglītības programmu un 93% no mākslas izglītības programmu faktiskajām izmaksām,” skaidro Kauliņa.

Skolas un arī pašvaldības dod priekšroku lielāka apjoma un finansiāli ietilpīgāko mūzikas izglītības programmu īstenošanai 1.-8.klasē, kurās bērni apgūst paralēli vispārizglītojošajai izglītības programmai, tāpēc pēdējos divos gados pieaudzis audzēkņu skaits tieši šajās programmās. Tāpat arī pašvaldībās atvērtas septiņas jaunas mākslas un mūzikas skolas, kuru darbība jānodrošina esošā finansējuma apmērā. Tāpēc veidojas atšķirība starp MK noteikumos noteikto un faktiski nepieciešamo pedagoģisko likmju skaitu programmu īstenošanai, norāda ministrijas speciāliste.

Kopš 2009. gada krasā finanšu samazinājuma mākslas, mūzikas un dejas profesionālās ievirzes izglītības iestādēm, kad valsts budžeta mērķdotācijas apjoms 2010. gadā pavisam kopā bija 10 804 069 eiro, finansējums profesionālās ievirzes programmu īstenošanai ir pakāpeniski pieaudzis par 19%. 2015. gadā valsts budžeta mērķdotācijas apjoms pašvaldību dibinātajām skolām ir 13 226 985 eiro, tomēr vēl joprojām tas nav sasniedzis pirmskrīzes finansējuma apjomu.

Profesionālās ievirzes izglītības programmās mākslā un mūzikā ir veiktas saturiskas un kvalitatīvas izmaiņas, ir izstrādāts jauns profesionālās ievirzes mūzikas izglītības programmu mācību plāna paraugs, kas, nesamazinot kopējo izglītības programmas apjomu, paredz samazināt programmu izmaksas. Atbilstoši jaunajam mācību plānam Kultūras ministrija 2014. gadā bija sagatavojusi papildu finansējuma pieprasījumu no valsts budžeta jauno politikas iniciatīvu ietvaros. Papildu valsts budžeta finansējums profesionālās ievirzes mākslas, mūzikas un dejas izglītības programmu īstenošanai netika piešķirts.

Kā zināms, profesionālās ievirzes mākslu, mūzikas un dejas izglītības programmu īstenošana tiek finansēta no valsts budžeta mērķdotācijas pedagogu algām, pašvaldību un izglītojamo vecāku kopīga līdzfinansējuma. Saskaņā ar Izglītības likuma 60 .pantu pašvaldības var piedalīties arī izglītības iestāžu īstenoto izglītības programmu pedagogu darba samaksas finansēšanā, uzsver Kauliņa.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Eternal light.

  In the deepest
  darkness a
  whispering
  voice describes
  in a moment
  the eternal recall
  of a sensible
  sound.

  Francesco Sinibaldi

 2. ko nu plosās ,lai atstrādā darba laiku un tad prasa naudu .Četrus mēnešus nosēž mājās un vēl prasa piemaksāt,kauna nemaz nav.Vasarā vien 3 mēnešus nestrādā ,kur vēl brīvlaiki!Bet ir pārstrādājušies un algas esot mazas .Trešo daļu gada nemaz nestrādā ,bet algu saņem .Par to gan sirdsapziņa negrauž.

  • Nezinu, pēc kā tu spried, bet mūzikas skolās brīvlaiku kā tādu nav mācību gada laikā.Ieej jebkurā mūzikas skolā,skolotāji ir darbā, nāk skolēni, kas kavējuši uz papildus nodarbībām , nāk skolēni, kuriem nav mājās innstrumentu.
   Parēķini vēl sestdienas piems eksāmeneiem un konkursiem.
   Jūnijā skolēnus gatavo iestājeksāmeniem mūzikas vidusskolās, skolotāji apmeklē kursus, aizpilda gada atskaites.
   Kur tu esi rāvusi 4 mēnešus brīvus?Bez tam – jūnijā – izlaidumu laiks, kurā piedalās skolēni, skolotājiem jābūt līdzi.Augustā arī koncerti pēc pašvaldības lūguma.
   Nesen biju ar audzēkņiem konkursā Rīgā – atgriezos mājās vienos naktī.Kas par to maksā?
   Pirms runā, mazlietiņ padomā! Mūzikas skolotāja darbs ir viens no nepateicīgākajiem, jo aizņem visu personīgo laiku.

Draugiem Facebook Twitter Google+