Latvijā
Sabiedrība

KNAB pamanījis māju-kuģi, iespējamu noziegumu nesaskata2

Ekrānšāviņš no http://www.rekurzeme.lv

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pievērsis uzmanību publiskotajai informācijai par Pāvilostas novadā jūras krastā esošo ēku-kuģi, taču šobrīd biroja rīcībā nav informācijas, kas liecinātu par iespējamiem valsts amatpersonu noziegumiem, aģentūrai LETA pastāstīja KNAB preses pārstāve Laura Dūša.

Viņa skaidroja, ka šobrīd KNAB rīcībā nav informācijas, kas liecinātu par iespējamiem valsts amatpersonu veiktiem noziedzīgiem nodarījumiem valsts institūciju dienestā, kas būtu saistīti ar korupciju, kā arī amatpersonām noteikto ierobežojumu un aizliegumu ievērošanu.

Ja attiecīga informācija tiks iegūta, tad KNAB atbilstoši savai kompetencei veiks pārbaudi. KNAB gan aicina ikvienu, kura rīcībā ir ziņas par valsts amatpersonu prettiesiskas rīcības gadījumiem, sniegt šo informāciju KNAB, norādīja Dūša.

Jau ziņots, ka ēkas-kuģa īpašnieks, uzņēmējs Argods Lūsiņš solījis būvi aizvākt, uzsverot, ka tā nekad arī neesot bijusi paredzēta Pāvilostas ūdeņiem, šonedēļ vēstīja Latvijas Televīzija.

Tikmēr premjers Māris Kučinskis (ZZS) izdevis rezolūciju, kurā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) uzdots divu nedēļu laikā izskaidrot situāciju un nākt klājā ar priekšlikumiem saistībā ar šo būvi.

Valsts vides dienesta (VVD) Liepājas reģionālās Vides pārvaldes direktore Ingrīda Sotņikova aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja, ka pirms pieciem gadiem VVD Liepājas administratīvajā rajona tiesā zaudējis tiesvedību pret SIA “Alco” saistībā ar šīs konstrukcijas būvniecību.

Kaut arī veidojumam vizuāli ir daudz lielāka līdzība ar ēku nekā ar peldlīdzekli, uzņēmums tiesā spējis ar attiecīgiem dokumentiem pierādīt, ka šī konstrukcija ir kuģis būvniecības stadijā.

Saistītie raksti

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, degvielas tirgotāja “Alco” īpašnieks ir Lūsiņš. “Dienas Biznesa” apkopotajā 100 Latvijas bagātāko cilvēku sarakstā viņš pērn ierindojās devītajā vietā ar 43 miljoniem eiro.

SIA “Alco” 2016.gadā strādāja ar 2 937 924 eiro apgrozījumu un 901 283 eiro peļņu, liecina “Firmas.lv” informācija.

LA.lv