×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Ko grib zināt dobermaņu saimnieki (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Ir nepieciešamība sunim iegādāties uzpurni un iemauktus! Lūdzu, pastāstiet, kā noteikt pareizos izmērus dobermaņa uzpurnim un iemauktiem?” 
Laine

 

“Kā suni ietekmē ausu un astes kupēšana? Vēlos to izdarīt savam dobermanim. Vai viņš pēc šādas operācijas nevar iegūt kādu infekciju, saslimt?” 
Māra

 

LKF Latvijas Dobermaņu kluba audzētāja Jolanta Lagzdiņa skaidro, ka iemaukti un uzpurņi ir dažādu izmēru un no dažādiem materiāliem. Variāciju ir daudz.

Turklāt, iegādājoties iemauktus, ir jāzina, kādai vajadzībai tie paredzēti. Ikdienā dobermanim iemaukti nav ieteicami, tos valkā, tikai izejot profesionālo dresūru, kā arī nodarbojoties ar suņu sportu, slēpošanu, kamaniņu vilkšanu utt. Katrā ziņā iepriekš noteikti jāpakonsultējas ar lietpratējiem, piemēram, LKF Latvijas Dobermaņu klubā.

Arī uzpurņu izvēle ir plaša, tāpēc to labāk pielaikot, jo tikai tā var konstatēt, vai tas ir pietiekami liels, lai dobermanim būtu iespējams atvērt muti un brīvi elpot. Šis apstāklis ir ļoti nozīmīgs, īpaši vasarā.

Runājot par kupēšanu, pastāv arī risks iemantot medicīniskas problēmas pašlaik, kamēr aste un ausis ir veselas. Dobermaņi dzīves laikā nereti gūst ausu infekcijas, bieži mēdz traumēt arī asti, jo ir ļoti enerģiski dzīvnieki.

Asti un ausis tagad var kupēt, ja ir medicīnisks atzinums, ka pretējā gadījumā tas apdraud suņa veselību!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+