Pasaulē
Citur

Kolumbijas banda izsludina milzu atlīdzību par narkotiku meklēšanas suņa nogalināšanu2


Vācu aitu suņu kucīte Sombra.
Vācu aitu suņu kucīte Sombra.
Foto – LETA/EPA

Vācu aitu šķirnes suns Sombra dien Kolumbijas policijā, un izcili spēj saošņāt paslēptas narkotikas. Tas saniknojis Kolumbijas ietekmīgāko narkotiku karteli “Līča klans”, kurš piesolījis 200 miljonus Kolumbijas peso (gandrīz 60 000 eiro) tam, kurš suni nogalinās, ziņo Vācijas portāls “Spiegel Online”, atsaucoties uz Kolumbijas laikrakstu “El Tiempo”.

Sombra, vēl būdama kucēns, tika audzināta par suni, kurš spēj meklēt narkotikas. Viņa dienesta pienākumus pildījusi par narkotiku cietoksni sauktajā Urabā, kā arī ostas pilsētās Barankiljā un Santamartā.

Pēdējā militārajā parādē par godu Kolumbijas neatkarības dienai Sombra par savu cīņu pret narkotikām tika pagodināta ar medaļu.

Pēc tam, kad Sombra atrada vairāk nekā četras tonnas kokaīna, viņa nonāca “Līča klana” vadītāja Dairo Usugas (“Otoniels”) redzeslokā. “Viņa ir murgs narkotiku tirgotājiem kā Otoniels,” uzsvēris Kolumbijas Narkotiku apkarošanas policijas priekšnieks Oskars Solarte.

Lai sargātu Sombru, viņa norīkota savus pienākumus pildīt galvaspilsētā Bogotā. Trīs stundas dienā viņa ošņā Eldorado starptautiskās lidostas kravu zonā, lai atrastu narkotikas. Sunim vienmēr klāt ir divi policisti, kuri kalpo kā Sombras miesassargi.

Saistītie raksti

Savukārt kā ziņo LETA, tad “Līča klans” ar vairāk nekā 3000 dalībniekiem tiek uzskatīts par spēcīgāko neoparamilitāro grupējumu Kolumbijā. Tā galvenais ienākumu avots ir narkotiku tirdzniecība, bet grupējums piedalās arī cilvēku kontrabandā, nelegālā kalnrūpniecībā un citos noziedzīgos pasākumos.

Kolumbijas valdība ir piedāvājusi šī grupējuma locekļiem vieglākus sodus, ja tie labprātīgi padosies varas iestādēm, šomēnes paziņoja valsts prezidents Huans Manuels Santoss.

LA.lv