×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
6. februāris, 2013
Drukāt

Komforts un izmaksas


naudas_zimes_lati11

Kāpēc nevar atstāt paralēli divas valūtas: latu un eiro? Daudzās trešās pasaules valstīs var norēķināties gan nacionālajā valūtā, gan ASV dolāros. Ventspilī var maksāt gan latos, gan ventos.


 

Mārtiņš Grāvītis, Latvijas Bankas preses sekretārs: “Vēlme nodrošināt divu valūtu vienlaicīgu apriti konkrētajam uzņēmējam liek ieviest un uzturēt dubultas maksājumu, uzskaites u. c. sistēmas. Tas nav saimnieciski pamatoti un drīzāk apdraudētu nekā tuvinātu pilnvērtīgu pāreju uz eiro pēc kritēriju izpildes un uzaicinājuma pievienoties eirozonai.”

Dace Kalsone, Finanšu ministrijas Eiro projektu vadītāja: “Vai atstāt divas valūtas būtu ekonomiski izdevīgi? Visticamāk, ne. Tas tikai sarežģītu visu dokumentu apriti, grāmatvedības uzskaites. Šobrīd šis periods ir noteikts tāds, kādu to izmantoja arī Slovākijā, Slovēnijā un Igaunijā – divas nedēļas. Pakalpojumu sniedzējiem un tirgotājiem tas ir atbildīgs brīdis, kad paralēli jāstrādā kasē ar divām valūtām, papildu uzskaiti un inkasācijas jautājumiem.

Venti ir nemonetārs norēķināšanās līdzeklis vienā Latvijas pilsētā. Tā ir vietējā naudas vienība, kas sniedz privilēģijas, apmeklējot dažādas aktīvās atpūtas un izklaides vietas, tūrisma objektus un kafejnīcas Ventspilī, kas darbojas drīzāk kā akcijas kupons, nevis valūta. Venti neaizstāj Latvijas nacionālo valūtu – latu. Lai gan 100 ventu atbilst 1 Latvijas latam, tomēr dokumentu apritē nav jānorāda norēķini ventos.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+