×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
24. februāris, 2016
Drukāt

No 26. līdz 28. februārim Ķīpsalā notiks starptautiskā izglītības izstāde “Skola 2016”

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Izstādē "Skola 2016" daudzas mācību iestādes centīsies atraktīvos veidos pievērst apmeklētāju uzmanību tieši savam stendam.

Kā parasti, izstādē “Skola” vienuviet varēs iegūt visaptverošu informāciju par mācību iespējām Latvijā un ārzemēs, tādējādi tā var palīdzēt izvēlēties piemērotāko tālākās izglītības ceļu.

Izstādē piedalīsies vairāk nekā 140 dalībnieku no Latvijas, ASV, Francijas, Kanādas, Krievijas, Nīderlandes un Vācijas, kas prezentēs jaunākās mācību programmas un dažādus mācību kursus. Apmeklētāji varēs iztaujāt izglītības iestāžu pārstāvjus par valsts un privātajām augstskolām, vidusskolām, koledžām, arodskolām, kā arī mācību centriem, tālmācību, e-studijām. Varēs uzzināt arī par interešu izglītību, studijām ārvalstīs, skolēnu apmaiņas programmām, bērnu un jauniešu vasaras nometnēm ārvalstīs. Izstādes priekšrocība salīdzinājumā ar informācijas meklēšanu internetā vai citviet ir tā, ka te iespējams uzreiz gūt atbildes uz jautājumiem, turklāt mācību iestādes cenšas savu piedāvājumu prezentēt atraktīvā veidā. Augstskolu un profesionālo izglītības iestāžu stendos bieži vien sastopami studenti un audzēkņi, kuri par mācībām attiecīgajā izglītības iestādē var pastāstīt tieši no jauniešu redzesviedokļa.

Piemēram, Latvijas Universitāti pārstāvēs visu 13 fakultāšu studenti un mācībspēki, kas atbildēs uz jautājumiem par studijām LU. Interesenti varēs uzzināt par atbalsta iespējām un mecenātu stipendijām, iespējām saņemt atlaides dzīvošanai dienesta viesnīcās un studiju maksas atvieglojumiem. Rīgas Stradiņa universitātes stendā skolēni šogad varēs iejusties dažādās profesijās – izmēģināt jaunākās paaudzes medicīnas simulatorus, pārbaudīt zināšanas pasaules politiskajos notikumos, ierakstīt pašiem savu ziņu izlaidumu TV studijā. Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) apmeklētājiem piedāvās iespēju “iekāpt kino”. Kinorežisors un LKA docents Dāvis Sīmanis ir radījis koncepciju, kurā, izmantojot projekcijas, interesentiem būs iespēja “iekāpt” studentu un absolventu audiovizuālo darbu fragmentos. Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas stendā varēs spēlēt aizraujošu zināšanu spēli “Bizness tiekas ar mākslu”. Lai izstādes apmeklējums būtu sevišķi noderīgs, organizētāji iesaka apmeklētājiem pirms došanās uz Ķīpsalu uzrakstīt jautājumus, uz kuriem vēlas saņemt atbildes, pievēršot uzmanību vairākiem aspektiem, tostarp noskaidrot izvēlētās izglītības programmas saturu un izvērtēt kvalitāti. Jāmeklē atbildes arī uz šādiem jautājumiem: kas man būs jāmācās? Kādu kvalifikāciju iegūšu? Kur un kā varēšu turpināt izglītību? Vai mācību iestāde un konkrētā programma ir akreditēta un uz cik ilgu laiku? Cik ilgi būs jāmācās? Vai ir budžeta vietas?

Interesanti, ka izstādē varēs uzzināt arī par darba iespējām. Viens no dalībniekiem būs “Latvijas–Vācijas profesionālās izglītības centrs”. Tas aicinās apgūt dažādas abās valstīs pieprasītas specialitātes – datorsistēmu tehniķa, ēdināšanas pakalpojumu speciālista, viesu uzņemšanas dienesta speciālista, elektrotehniķa un loģistikas darbinieka –, kā arī informēs par iespējām atrast šajās profesijās darbu Vācijā.

Vienlaikus Ķīpsalā notiks “Latvijas Grāmatu izstāde 2016”, kurā varēs baudīt autoru priekšlasījumus, piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos, iepazīties ar izdevniecību jaunumiem, iegādāties grāmatas un mācību literatūru par īpaši izdevīgām izstādes cenām, kā arī “Grāmatu maiņas punktā” mainīties ar citu lasītāju grāmatām. Iegādājoties biļeti, varēs apskatīt abas izstādes.

 

UZZIŅA

Izstāde “Skola 2016”

Darba laiks: 26. un 27. februārī no plkst. 10 līdz 18, 28. februārī no plkst. 10 līdz 17.

Biļešu cenas: pieaugušajiem – 5 eiro, skolēniem, studentiem, skolotājiem, pensionāriem – 4 eiro, grupām (10+) – 3 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+