×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
31. maijs, 2013
Drukāt

Konrādam Ubānam veltīta izstāde Akuratera muzejā

Foto - publicititātesFoto - publicititātes

Jāņa Akuratera muzejā (O. Vācieša ielā 6a) līdz 31. jūlijam skatāma izstāde „Kokneses tuvumā jeb „mana mīlestība – zaļā krāsa””.

Turpinot Jāņa Akuratera muzeja izstāžu tradīciju (Oskara Kalēja, Oļģerta Saldava, Jāņa Jaunsudrabiņa darbu izstādes), kurās muzejs tiecies apzināt Akurateru ģimenes kolekcijā esošo mākslas darbu nozīmi dzejnieka daiļradē, izstāde Akuratera mājas Gaišajā salonā veltīta Konrādam Ubānam, kuram 2013.  gada 31.  decembrī – 120.  dzimšanas diena.
Jāņa Akuratera ģimenei dāvināto gleznu tematika precīzi raksturo Akuratera ģimenes un Konrāda Ubāna draudzīgās attiecības un kopīgās intereses.
Iedvesmojoties no gleznām, kas ir Akurateru ģimenes kolekcijā, nelielajā mākslinieka jubilejas izstādē izcelta tieši Kokneses tēma. Kokneses un tai tuvās apkārtnes, Daugavas ainavas bija pazīstamas un īpaši tuvas Akurateru ģimenei – ceļš no Rīgas uz Marijas Akurateres mājām Birzniekiem veda caur Koknesi, bet no Birzniekiem 10  km attālais Staburags bija svētdienu pastaigu galamērķis. Konrāds Ubāns vairākkārt gleznojis Daugavas senleju, Pērses upi, Pērses gravu, Pērses ūdenskritumu, tādējādi neviļus dokumentējot ainavas, kas šobrīd vairs dabā nav redzamas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+