Ekonomika
Bizness

Kopā ar OIK atcelšanu EM sagatavojusi arī citus plānus, par kuru saturu informēšot vēlāk0


Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.
Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.
Foto: Timurs Subhankulovs

Ekonomikas ministrija (EM) ir izpildījusi Saeimas doto uzdevumu un sagatavojusi normatīvo aktu grozījumus elektroenerģijas obligātās iepirkuma komponentes atcelšanai no 31.marta, šodien žurnālistiem pēc koalīcijas sanāksmes pavēstīja ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).

Šiem risinājumiem ir sastādīta anotācija, kurā vērtēti potenciālie riski, informēja ministrs. Šajā kontekstā politiķis norādīja, ka EM nevēlas, lai iedzīvotājiem palielinās elektroenerģijas tarifi un siltumenerģijas vairumtirdzniecības cena.

Reizē EM ir strādājusi pie plāna B un C, par ko informācija tikšot sniegta vēlāk, jo par tiem varot spriest tikai pēc Saeimas dotā uzdevuma izpildes, norādīja ministrs. Ja netiks realizēts sākotnējais plāns, tad EM lūgs Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV) atbalstīt pēc iespējas īsāku termiņu plāna “B” sagatavošanai, pauda ministrs.

Sarunā ar aģentūru LETA Nemiro norādīja, ka jebkuru izmaiņu mērķis ir virzīties uz elektroenerģijas izmaksu samazināšanu patērētājiem. Viņš norādīja, ka EM savu vīziju varētu sagatavot divu mēnešu laikā.

Saistītie raksti

Vaicāts par to, ka OIK atcelšana no 31.marta varētu vairs nebūt iespējama un EM sagatavotās izmaiņas varētu būt drīzāk vērtējamas kā formālas, ministrs atbildēja, aicinot “nesteigties vilcienam pa priekšu” un lietas veikt pareizā secībā.

Jau ziņots, Saeima šā gada 10.janvārī uzdeva EM atcelt OIK ar šā gada 31.martu.

Tomēr Kariņš LTV raidījumam “Rīta panorāma” pieļāva, ka, lai izvairītos no trīs svarīgiem riskiem, valdība varētu neatbalstīt, ka no marta beigām tiktu atcelts OIK. Premjers norādīja, ka šie riski ir viena miljarda eiro lieli zaudējumi tiesvedībās pret Latvijas valsti, kā arī tūlītējs elektroenerģijas un siltumenerģijas cenu kāpums.

Nākamnedēļ Nemiro valdībai sniegs gala ziņojumu par grozījumiem Elektroenerģijas tirgus likumā OIK atcelšanai.

LA.lv