×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
16. jūnijs, 2014
Drukāt

Koris “Latvija” uzaicināts uz koncertu Grieķijā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Valsts Akadēmiskais koris (VAK) “Latvija” devies uz Grieķiju, kur, ievērojamā diriģenta Zubina Mehtas aicināts, kopā ar Izraēlas Filharmonisko orķestri atskaņos Gustava Mālera 2. simfoniju “Augšāmcelšanās”, informē kora producente Ieva Vītiņa.

Atēnu koncertzāles “Megaron” rīkotajā koncertu sērijā “Izcili orķestri, izcili diriģenti” Izraēlas Simfoniskais orķestris un diriģents Zubins Mehta sniegs divus koncertus. 18.jūnijā izskanēs Antona Bruknera 8. simfonija, bet 19. jūnija gaidāmajam Gustava Mālera 2. simfonijas atskaņojumam pasaulslavenais diriģents aicinājis pievienoties Valsts Akadēmisko kori “Latvija”. Solistes būs Juliāna Banze (Juliane Banse, soprāns) un Ketrīna Vina-Rodžersa (Cathereine Wyn-Rogers, mecosoprāns).

Kora direktors Māris Ošlejs saka: “Valsts koris dodas uz šo projektu kā uz tikšanos ar sen neredzētiem draugiem, jo 2001. gadā ar šo orķestri koris Izraēlā sniedza desmit koncertus, atskaņojot V. A. Mocarta Lielo mesu un reti atskaņoto G. F. Hendeļa oratoriju “Zālamans”.”

Zubins Mehta dzimis Indijā. Strādājis ar vadošajiem pasaules orķestris un diriģējis ievērojamākajos opernamos – Metropolitēnā, Koventgārdenā, Milanās operteātrī “La Scala”, Vīnes Valsts operā un citur.

Izraēlas Filharmoniskais orķestris dibināts 1936. gadā, un orķestra pirmais koncerts norisinājās leģendārā maestro Arturo Toskanīni vadībā. 1969. gadā Zubins Mehta kļuva par Izraēlas Filharmoniskā orķestra māksliniecisko padomdevēju, bet kopš 1977. gada ir šī orķestra mākslinieciskais vadītājs. 1981. gadā diriģentam šis tituls tika piešķirts uz mūžu.

Atēnu koncertzāle “Megaron” ir viena no ievērojamākajām Eiropas koncertzālēm, kurā regulāri muzicē pasaules ievērojamākie mākslinieki un norisinās daļa Atēnu Festivāla koncertu. (Krētiešu namos megarons bija svinību zāle, kurā rīkoja dzejas lasījumus, muzicēja, uzņēma viesus, rīkoja dzīres un reliģiskos rituālus. Šī taisnstūrveida zāle ar kolonnām vēlāk kļuva par pamatu sengrieķu tempļu plānojumam).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+