×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
12. decembris, 2014
Drukāt

“KPMG”: Latvijas ekonomika no prezidentūras papildus iegūs 64,5 miljonus eiro (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Ministru kabinetā apstiprinātais Latvijas prezidentūras 2015.gadā Eiropas Padomē logo, kuru veidojis dizaina grafiķis Gunārs Lūsis.

Kopējie Latvijas tautsaimniecības ieguvumi no Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē 2015.gada pirmajā pusē sasniegs 64,5 miljonus eiro, liecina biznesa konsultāciju kompānijas “KPMG Baltics” veiktais pētījums.

Pētījumā secināts, ka prezidentūra nodrošinās nodokļu ieņēmumu pieaugumu, veicinās nodarbinātību, palielinās iedzīvotāju ienākumus, pozitīvi iespaidos tūrisma attīstību, kā arī uzlabos valsts pārvaldes darbinieku profesionalitāti.

Kopējie tiešie nodokļu ieņēmumi Latvijas prezidentūras laikā pārsniegs 44 miljonus eiro, tajā skaitā kopējie tiešo nodokļu ieņēmumi no izmaksātajām algām ir paredzami 25,7 miljoni eiro, nodokļu ieņēmumi prezidentūras iepirkumu rezultātā tiek lēsti 10,8 miljonu eiro apmērā, savukārt nodokļu ieņēmumi no izmaksāto algu patēriņa ir sagaidāmi 7,5 miljonu eiro apmērā.

“KPMG Baltic” secinājis, ka prezidentūras laikā, kā arī pēc tam sagaidāms ārvalstu viesu skaita pieaugums. Paredzams, ka Latviju prezidentūras laikā apmeklēs vismaz 25 tūkstoši ārvalstu politiķu un amatpersonu, un 700 žurnālistu. Nodokļu ieņēmumu pieaugums no tūrisma prezidentūras iespaidā tiek prognozēts 9,5 miljonu eiro apmērā.

“Starp kvalitatīviem ilgtermiņa ieguvumiem ir jāuzsver prezidentūras aktivitātēs iesaistīto mācības un praktiskās iemaņas. Pateicoties prezidentūrai, Latvijas uzņēmumi varēs plašāk iesaistīties Eiropas līmeņa sadarbības tīklos un pētniecības projektos, kas savukārt veicinās Latvijas uzņēmumu eksporta potenciālu un sadarbību ar citu valstu uzņēmumiem,” secināts pētījumā.

“KPMG Baltic” arī norāda, ka Latvijas prezidentūras kopējie ieguvumi nedaudz pārsniegs plānotos ieguvumus no Lietuvas prezidentūras. Lietuva ES Padomi vadīja 2013.gada otrajā pusē, un tās kopējie plānotie ieguvumi bija 55,41 miljons eiro.

KPMG ir starptautisks biznesa konsultantu kompāniju tīkls, kas sniedz audita, revīzijas, nodokļu un konsultāciju pakalpojumus. KPMG darbojas 155 valstīs un visā pasaulē nodarbina 155 000 strādājošo.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Plānotās izmaksas bija 100 miljoni/ “bagātā”Latvija/. Zaudējumi vismaz 36 miljoni. Cik vajadzēja slimajam Dāvim ? Kauns !

Draugiem Facebook Twitter Google+