×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
12. oktobris, 2016
Drukāt

Kredītņēmējs tiesā pieveic banku: viņam par labu piedzen 10 000 eiro (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien par labu kādam kredītņēmējam piedzina 10 000 eiro morālā kaitējuma kompensāciju no “DNB bankas”.

Šī prasība gan tika apmierināta daļēji, jo sākotnēji pieteicējs lūdza piedzīt no bankas 3,5 miljonus eiro.

Tiesas pārstāve Oksana Hvostova sacīja, ka pilnais spriedums būs pieejams 26.oktobrī, kad to varēs pārsūdzēt 20 dienu laikā.

Kā komentēja prasītāja pieteicējs Aldis Gobzems, strīds ir par to, ka banka šajā lietā pretlikumīgi rīkojusies, pirms termina cenšoties piedzīt kredītu. Advokāts uzsvēra, ka pieteicējs nebija kavējis nevienu maksājumu. Turklāt Gobzems izteicās, ka banka šajā lietā esot piesaistījusi naudas piedziņas firmu, kurai nodevusi informāciju par klientu.

Prasības pieteikumā tiek skaidrots, ka prasītājs ar banku vienojās par aizdevuma piešķiršanu vairāk nekā 300 000 eiro apmērā, lai iegādātos un izremontētu dzīvokli. Vēlāk prasītājs saņēmis zvanu par to, ka viņam jāveic aizdevuma pirmstermiņa atmaksa, jo prasītājs esot pārkāpis aizdevuma līguma nosacījumus – slēpis saistības citās kredītiestādēs.

Sarunā prasītājam un aizdevuma saņēmējam ticis piedāvāts papildus esošajam nodrošinājumam ieķīlāt viņam piederošo nekustamo īpašumu – dzīvojamo māju un zemes gabalu Valmierā, tomēr, pēc prasītāja domām, tādā veidā sākta viņa šantāža, jo šāds papildu nodrošinājums nesamazinātu citu kredītsaistību apmēru, tomēr viņš piekritis šiem nosacījumiem.

Kā norādīts pieteikumā, “pēc šīm sarunām no bankas puses sekoja virkne agresīvu darbību ar mērķi iebaidīt prasītāju”. Tāpat vēstulē par kredīta saistību pirmstermiņa izpildīšanu banka paziņojusi par atkāpšanos no aizdevuma līguma, kā arī pieprasījusi nekavējoties samaksāt nesamaksāto aizdevuma summu.

Kā norādīts pieteikumā, prasītājam šo pārdzīvojumu rezultātā diagnosticēta reakcija uz smagu stresu ar adaptācijas traucējumiem, miega traucējumi, arteriālā hipertensija un citas kaites.

Prasītājs 2009.gada beigās vērsās Rīgas apgabaltiesā ar apvērsuma prasību pret atbildētāju par prasījuma apstrīdēšanu saistību piespiedu izpildei un atbrīvošanu no saistību piespiedu izpildes. Prasība tika apmierināta, apgabaltiesai atbrīvojot prasītāju no saistību, kas izriet no aizdevuma līguma un hipotēkas līguma, piespiedu izpildes.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Cerams,ka pēc pārsūdzēšanas banka nevinnēs. Labāk krāt naudu zeķē un tad nopirkt skaidrā naudā, kas vajadzīgs. Mazākām vajadzībām var skatīties Kreditlinijas.lv , tad no bankām vispār nekas nebūs jāņem, bet procenti, protams, augstāki.

  2. Tāpēc,- nekādus hipotekāros kredītus ar bankām!!!

  3. laikam pirmais gadījums vēsturē, kad banka izrādās vainīga. Parasti tās tēlo nevainīgos

Draugiem Facebook Twitter Google+