×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
30. maijs, 2013
Drukāt

Kremlis savelk cilpu ap liberāļiem

Foto - AFPFoto - AFP

Krieviju pametis viens no valsts ietekmīgākajiem ekonomistiem, premjerministram Dmitrijam Medvedevam tuvu stāvošais Sergejs Gurijevs. Viņš valsti esot pametis, jo Kremļa norīkoti izmeklētāji sākuši vajāt varas spicei pietuvinātās personas, kuras izrādījušas atbalstu opozīcijas aktivitātēm, un viens no tādiem esot arī liberālais Gurijevs, raksta ietekmīgais ASV laikraksts “The New York Times”.

Nesen Gurijevam bijusi darīšana ar Krievijas izmeklētājiem, kuri viņu nopratinājuši, jo ekonomists ir līdzautors iepriekš publicētam ziņojumam par slikto izturēšanos pret ieslodzījumā esošo Mihailu Hodorkovski. Kā raksta “NY Times”, ka “Kremlim netīkamā patiesība ir tāda, ka Maskavas valdošās kliķes rindās ir uzņēmēji un tehnokrāti ar samērā liberāliem uzskatiem, kas nav pieņemami tiem varasvīriem, kuri atbalsta represīvo, konservatīvo Vladimira Putina darba stilu, ko viņš ieviesis pēc atgriešanās prezidenta amatā”. “Tas nozīmē, ka nevienam nav imunitātes. Tiklīdz kāds varas pārstāvis izveido jebkādas attiecības ar opozīciju, viņš uzņemas lielu risku,” laikrakstam skaidrojis Maskavas polittehnoloģijas centra analītiķis Aleksejs Makarkins.

Pats Gurijevs, kurš bijis arī Medvedeva runu rakstītājs, gan no komentāriem attecies, vien atklājis, ka šobrīd kopā ar sievu un bērniem bauda atvaļinājumu Francijā. Tikmēr kāds viņa draugs, kurš vēlējies saglabāt anonimitāti, Krievijas medijiem atklājis, ka Gurijevs pameta Krieviju, jo “viņam bija iemesls uzskatīt, ka viņam tiks atņemta brīvība”.

Pēdējā laikā Krievijā izmeklētāji īpašu vērību pievērsuši tiem varas spicei tuvu stāvošajiem, kuri izrāda savus liberālos uzskatus un kuri uzskatāmi par Medvedeva cilvēkiem. Tā, piemēram, sākta izmeklēšana pret Medvedeva savulaik izveidotā, valstij piederošā inovāciju izstrādes uzņēmuma “Skolkovo Foundation” vadītāju, kurš esot novirzījis prāvas summas vienam no opozīcijas līderiem Iļjam Ponomorjovam, lai viņš varētu izvērst savas aktivitātes. Kremļa gaiteņos neoficiāliarī viens no Krievijas politikas smagsvariem, savulaik par Kremļa pelēko kardinālu dēvētais Vladislavs Surkovs (attēlā). Jāpiebilst, ka viņš pret Putina vērstās demonstrācijas iepriekš nodēvēja par “mūsu sabiedrības labāko daļu”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+