×
Mobilā versija
Brīdinājums +5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
19. septembris, 2012
Drukāt

Krievija aptur ASV palīdzības programmas

Krievijā apturēta ASV Starptautiskās attīstības aģentūras (USAID) darbība, izbeidzot vairāku miljonu dolāru vērtās programmas, kas pirmo reizi tika uzsāktas uzreiz pēc PSRS sabrukuma, apliecināja Savienoto Valstu amatpersonas.

“Kaut arī USAID fiziskā klātbūtne Krievijā tiek izbeigta, mēs paliekam uzticīgi demokrātijas, cilvēktiesību atbalstam, kā arī spēcīgākas pilsoniskās sabiedrības izveidošanai Krievijā,” sacīja ASV Valsts departamenta preses sekretāre Viktorija Ņūlenda.

Krievija jau pagājušajā nedēļā likusi ASV apturēt tās palīdzības programmas. “Viņi uzskata, ka viņiem tās vairāk nav vajadzīgas,” sacīja Ņūlenda. Preses pārstāve arī apliecināja, ka tas ir Krievijas kā suverēnas valsts ziņā izlemt, vai tai ir vajadzīgas USAID aktivitātes, tomēr viņa pauda cerību, ka ASV varēs turpināt “mūsu sadarbību ar Krievijas nevalstiskajām organizācijām”.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins iepriekš asi kritizējis Vašingtonu, sakot, ka tā ar nevalstisko organizāciju atbalsta starpniecību kūda uz nemieriem. Kopš PSRS sabrukuma USAID iztērējusi 2,7 miljardus dolāru AIDS un tuberkulozes apkarošanas, invalīdu atbalsta, dabas aizsardzības un cilvēktirdzniecības apkarošanas programmām, kā arī citiem projektiem. “Tā ir mūsu cerība, ka Krievija tagad pati uzņemsies pilnu atbildību un turpinās šo darbu, kuru mēs līdz šim darījām kopā, lai Krievijas tauta arī turpmāk no tā gūtu labumu,” norādīja Ņūlenda.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+