×
Mobilā versija
°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
1. marts, 2014
Drukāt

Krievija ievedusi Krimā papildu 6000 karavīru (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Unidentified armed men patrol outside of Simferopol airport on February 28, 2014. Ukraine accused today Russia of staging an "armed invasion" of Crimea and appealed to the West to guarantee its territorial integrity after pro-Moscow gunmen took control of the peninsula's main airport. AFP PHOTO/ GENYA SAVILOV

Ukrainas aizsardzības ministra pienākumu izpildītājs Igors Teņjuhs sestdien, 1.martā, paziņoja, ka Krievija savus bruņotos spēkus Krimā palielinājusi par 6000 karavīru, kas ir rupjš ar Krieviju noslēgto līgumu pārkāpums.

“Šajā lakā Krievijas Federācija veikusi savu spēku palielināšanu par 6000 cilvēku, kas ir rupjš pārkāpums. Tāpat uz Krimas Autonomo republiku pārdislocēti 30 bruņutransportieri,” valdības sēdē paziņoja Teņjuhs.

Pēc viņa teiktā, krievu karavīri Krimā bloķē administratīvās ēkas un armijas daļas, kas arī ir rupjš līgumu un Budapeštas memorandu pārkāpums.

Ar automātiem bruņoti armijas formās tērpti cilvēki sestdienas rītā ieņēmuši visas ielas ap ministru kabinetu un parlamentu Krimas pilsētā Simferopolē.

Bruņotajiem cilvēkiem formas tērpi ir bez atpazīšanas zīmēm, sejas segtas maskām. Viņi pilnībā kontrolē ielas ap ministru kabinetu un parlamentu. Parlamenta priekšā izveidotas divas aizsardzības pozīcijas ar ložmetējiem.

Tajā pat laikā militārpersonas netraucē iedzīvotāju transporta kustībai. Krimas tiesībsargājošo iestāžu darbinieki Simferopolē nav redzami, izņemot autoinspektorus.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Eiropas savienības valstis, itsevišķi lielās valstis , ASV un NATO kopumā klusē, vai klusi čukst par demokrātisku, diplomātisku sarunu vešanu ar Krieviju. Viss man atgādina Grūziju (Abhāziju), kad lielie eiropas un pasaules demokrātijas cilvēktiesību aizstāvji arī klusi noskatījās, un čukstēja par laut kādu diplomātisku un demokrātiasku sarunu vešanu. Viss ir piegriezies! Tas viss gaida arī Latviju, jo krievi Latvijā ir nobrieduši šim procesam, lai latviešus tēvu zemē noliktu pie vietas, aicinot Krieviju pasargāt krievus Latvijā no latviešiem, kas aicina ievērot Latvijas suverinitāti un valsts valodu – latviešu valodu faktiski ikdienā. Jāatzīst, ka arī pārkrievojušies latvieši šodien blokējas ar politiskajiem spēkiem uz vēlēšanām, lai pārņemtu varu, un Latviju pietuvinātu Krievijas ietekmei sfērai, vēl vairāk kā šodien.

    • Ja Latvijā ienāks Krievijas karaspēks, tad nevaino ES, nevaino NATO, bet vaino tos sprāgoņus, kas valsti ir nolaiduši līdz klinķim un joprojām parazitē uz tautas rēķina.

Draugiem Facebook Twitter Google+