×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
29. septembris, 2016
Drukāt

Krievija plāno pārorientēt uz savām ostām visas kravas no Baltijas ostām (7)

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Visas Krievijas kravas, kas pašlaik tiek pārkrautas Baltijas valstu ostās, līdz 2020.gadam ir jāpārorientē uz Krievijas ostām, paziņojuši anonīmi avoti.

Tāds uzdevums tika apspriests sanāksmē, kuru otrdien organizēja Krievijas prezidenta Vladimira Putina īpašais pārstāvis vides aizsardzības, ekoloģijas un transporta jautājumos Sergejs Ivanovs.

Viens no anonīmajiem avotiem, kas pārzina sanāksmes saturu, atklāja, ka runa galvenokārt ir par sauso kravu pārvadājumiem.

Vienlaikus kāds cits anonīms avots atklāja, ka Krievijas valsts dzelzceļa kompānijas “Rossiskije žeļeznije dorogi” (RŽD) dots rīkojums kopā ar naftas kompānijām izstrādāt ekonomiski pievilcīgus tarifus.

Iepriekš tika vēstīts, ka Krievija līdz 2018.gadam pārtrauks naftas produktu eksportu caur Baltijas valstu ostām. To šomēnes, tiekoties ar Krievijas prezidentu Putinu, sacīja Krievijas maģistrālo naftas vadu uzņēmuma “Transneft” vadītājs Nikolajs Tokarevs.

“Ja pērn tur [Baltijas valstīs] tika pārkrauti aptuveni deviņi miljoni tonnu naftas produktu, tad šajā gadā – pieci miljoni tonnu. Līdz 2018.gadam, tuvāko gadu laikā, mēs kravu plūsmu uz Baltijas valstu rajonu samazināsim līdz nullei. Krausim savās ostās, jo ir jaudu pārpalikums,” sacīja Tokarevs.

“Atbilstoši no valdības saņemtajiem norādījumiem mēs pārorientējam kravu plūsmu no Baltijas valstu ostām – Ventspils un Rīgas – uz mūsu Baltijas jūras ostām – tās ir Ustjluga un Primorska, kā arī uz Novorosijsku,” viņš paskaidroja.

Šobrīd ir iespējama naftas produktu maģistrāles noslodze 32 miljonu tonnu līmenī, sacīja “Transneft” vadītājs. “Tas notiks Primorskas virzienā – piegādāsim līdz 25 miljoniem tonnu dīzeļdegvielas – un Novorosijskas virzienā no Volgogradas rūpnīcas un Krasnodaras novada NPZ grupas,” piebilda Tokarevs.

“Transneft” vadītājs sacīja, ka 2016.gadā uzņēmums plāno palielināt naftas transportēšanu pa maģistrālajiem naftas vadiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. pareizi ir tai reklāmā ka viss sakas ar ideju,ka lai paliktu bagāts ir nepieciešams kaut kādā veida izņemt no pavalstnieku kabatām naudu un nekas nav jāiegulda tikai jāsola daļa no paredzamiem ienakumiem cilvekiem kuri nodrosinās tos ar likumu bazi un darbs saksies ar jauniem rēķinu izsūtīšanu.

  2. Būs “brīvais tirgus” ko arES regulu palīdzību un vietējo darboņu aktīvu līdzdalību ievies jaunu nodokļu mehānismu vēl palikušo nekaunīgai slaukšanai,drīz iespējams arī aizbraucējiem būs jāpēr abonements par to ka dzīvo vai nedzīvo Latvijā un vēl tacu ir tik daudz izdomāt spējīgu menedžeru lai tik varetu kaut ko apsaimniekot neko pretī nedodot un tas notiek ar valsts iestāzu mafiozo aizstāvību pat izdomās likumus un konkurences padomēm ,varētu jau uztvert ka joku bet tas ir ļoti nopietni.

  3. tad pienācis būs laiks kad ministreļi klanīsies un atvainosies ka nav laiduši Gazmanovu,kobjonu,,un vēl citādus diedātājus!

  4. Nu vo, lemberga trubai hana, līdz ar to, arī Ventspilij naudiņa nebūs,- ar ko tad nu lielīsies, ar hūtes govīm?

  5. Lai taču tie siereļi iet nahui!

Draugiem Facebook Twitter Google+