×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
15. decembris, 2012
Drukāt

Krievijas opozīcija Maskavā rīko mītiņu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Neskatoties uz varasiestāžu aizliegumu, Krievijas opozīcijas aktīvisti sestdien, 15.decembrī, rīko masu akciju, pieminot gadskārtu, kas pagājusi kopš protestu kustības sākuma pret toreizējo premjeru un pašreizējo prezidentu Vladimiru Putinu.

Opozīcijas izveidotā Koordinācijas padome, kuru vada harizmātiskais aktīvists Aleksejs Navaļnijs, aicināja maskaviešus spītēt salam un varasiestāžu brīdinājumiem, ka jebkura nesankcionēta pulcēšanās tiks izklīdināta, un plkst.15 (plkst.13 pēc Latvijas laika) pulcēties Lubjankas laukumā pie Krievijas Federālā drošības dienesta (FDD) ēkas.

Gatavojoties opozīcijas akcijai, varasiestādes Maskavas centrā sestdien izvietoja aptuveni simts automašīnas ar policijas īpašo uzdevumu vienības (OMON) kaujiniekiem, bet FDD ēkā tika novietoti policijas kinologi ar suņiem.

Pirmie cilvēki Lubjankas laukumā parādījās jau plkst.14, bet pusstundu pirms plānotās akcijas to skaits pārsniedza jau vairākus simtus.

Taču drīzumā policija vairākus opozīcijas līderus aizturēja, tostarp Kreisās frontes līderi Sergeju Udaļcovu, vienu no kustības “Solidaritāte” vadītājiem Iļju Jašinu, kā arī televīzijas zvaigzni Kseniju Sobčaku, kas pieslējusies opozīcijai. Udaļcovs aizturēts Lubjankas laukumā, kur ieradās žurnālistu pavadībā ar saulesbrillēm uz acīm. Viņš rokās turēja plakātu ar uzrakstu “Krievija būs brīva” un teica, ka vēlas protestēt vienatnē. Pie viņa nekavējoties piegāja vairāki policijas darbinieki un lūdza doties ar viņiem. Udaļcovs likumsargiem nepretojās.

Savukārt Krievijas parlamenta apakšpalātas deputāts Dmitrijs Gudkovs no partijas “Taisnīgā Krievija” paziņoja, ka laukuma apkaimē ir aizturēta arī televīzijas raidījumu vadītāja Sobčaka un kustības “Solidaritāte” aktīvists Jašins. “Jašinu un Sobčaku aizturēja un aizveda policijas automašīnā,” teica Gudkovs.

Tiek ziņots, ka vēl ceļā uz Maskavu vilcienā aizturēts Kreisās frontes Tveras nodaļas vadītājs Dmitrijs Konnovs.

Opozicionāri ir pulcējušies Lubjankas laukumā, skaidrojot, ka ieradušies, lai noliktu ziedus pie Solovku akmens, kas ir piemineklis PSRS represiju upuriem.

Vēlāk pie pieminekļa tika aizturēts arī  blogeris Aleksejs Navaļnijs. Kā stāstīja aculiecinieki, viņu aizturēja specvienības OMON darbinieki. Navaļnijs laukumā pavadīja apmēram stundu, tiekoties ar saviem atbalstītājiem un žurnālistiem, bet, kad viņš jau grasījās doties prom, viņu aizturēja.

Tikmēr Sanktpēterburgā varasiestādes opozīcijas gājienu sestdien atļāvušas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+