×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
14. jūnijs, 2014
Drukāt

Krievijas vēstniecību Kijevā apmētā ar dažādiem priekšmetiem

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ukrainas galvaspilsētā Kijevā pie Krievijas vēstniecības sestdien, 14.jūnijā, sapulcējās vairāki desmiti protestētāju, kas apmētāja vēstniecības ēku ar nelieliem pūšļiem, kuros bija iepildīts briljantzaļā spirta šķīdums, olām, petardēm un dūmu svecēm, kā arī apgāza pie vēstniecības esošās diplomātu automašīnas un norāva Krievijas karogu.

Piketa dalībnieki šādi protestēja pret Krievijas iejaukšanos Ukrainas iekšējās lietās.

Protestētāju mestie pūšļi pārplīstot atstāja zaļus traipus uz vēstniecības ēkas sienām.

Ar šādiem pūšļiem tika apmētātas arī trīs automašīnas ar diplomātiskajiem numuriem, kas bija novietotas pie vēstniecības. Protestētāji šīm automašīnām pārdūra riepas, bet pēc tam tās apgāza un izsita tām logu stiklus.

Vēstniecības ēka tika apmētāta arī ar olām.

Vēl akcijas dalībnieki nokrāsoja Krievijas vēstniecības izkārtni Ukrainas karoga krāsās – zilā un dzeltenā, bet pēc tam norāva pie vēstniecības izkārto Krievijas karogu, saucot, ka nosūtīšot to uz Slavjansku.

Tad protestētāji apmētāja vēstniecību ar petardēm, dūmu svecēm un automašīnu daļām.

Vēstniecības ēkai izsisti vairāki logu stikli.

Protestētāji teica žurnālistiem, ka nepārstāvot nevienu organizāciju un uz protestu ieradušies pēc sociālajos tīklos izplatītā aicinājuma.

Miliči sākumā noskatījās notiekošajā un neiejaucās. Pēc kāda laika miliču kolonna pienāca pie vēstniecības ēkas centrālās ieejas, taču miličus aplenca protestētāji. Tad miliči aizgāja aiz ēkas stūra.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+