×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
22. aprīlis, 2013
Drukāt

Krievu bumbvedēji atveidojuši uzbrukumu Stokholmai

Foto - AFPFoto - AFP

Martā pēdējās dienās Krievijas kara lidmašīnas veica mācību misijas pie Zviedrijas robežas, taču zviedru gaisa spēku reakcija bijusi pārāk lēna un valstij nācies paļauties uz NATO palīdzību, raksta Zviedrijas laikraksts “Svenska Dagbladet”.

Divi Krievijas bumbvedēji “Tu-22M3” lidojuši no Sanktpēterburgas pāri Stokholmas arhipelāgam. Parasti šādi lidojumi tiekot turpināti uz Kaļiņingradu, taču šoreiz krievu lidmašīnas pagriezās uz Zviedrijas teritoriju un pārlidoja kādu neapdzīvotu Zviedrijai piederošu salu Baltijas jūrā. Laikraksts “Svenska Dagbladet”, atsaucoties uz avotiem valsts Aizsardzības ministrijā, raksta, ka lidmašīnas piedalījušās mācībās, kurās tika atveidots uzbrukums Stokholmai un Zviedrijas dienvidu daļai.

“Neviena Zviedrijas lidmašīna nebija gatava sagaidīt krievus un tos atvairīt. Tomēr NATO lidmašīnas no Lietuvas un Dānijas reaģēja ātri. Divas lidmašīnas no Lietuvas pavadīja krievu lidaparātus,” raksta zviedru laikraksts. Arī Zviedrijas gaisa spēki apstiprinājuši, ka šāds incidents noticis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+