×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.9°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
1. aprīlis, 2017
Drukāt

Krimināllieta par meitenītes iekrišanu akā bērnudārza teritorijā nonākusi apgabaltiesā (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto

Rīgas apgabaltiesa 2.maijā apelācijas kārtībā paredzējusi skatīt krimināllietu pret divām bērnudārza darbiniecēm par nolaidīgu darbu pirmsskolas mācību iestādē, kā rezultātā četrus gadus veca meitenīte iekrita kanalizācijas akas šahtā.

Kā liecina ieraksts Tiesu kalendārā, tiesas sastāvu vadīs tiesnese Lauma Šteinerte.

Apelācijas sūdzības par spriedumu lietā iesniegušas abas apsūdzētās – Margarita Tolstova un Gaļina Gimazova.

LETA jau ziņoja, ka gada sākumā Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa lietā abas apsūdzētās atzina par vainīgām un sodīja ar 200 stundām piespiedu darba. Tāpat tiesa noteica par labu cietušajai no abām apsūdzētajām kopumā piedzīt vairāk nekā 7000 eiro kompensāciju. Tiesa pieņēma arī blakuslēmumu informēt Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu par Rīgas 21.pirmsskolas izglītības iestādes “Laimiņa” darbībā konstatētajām nepilnībām.

Kā ziņots, prokuratūra lūdza sievietes sodīt ar 280 stundām piespiedu darba.

Jau ziņots, ka prokuratūras ieskatā abas lietā apsūdzētās nebija pārliecinājušās par teritorijā esošo kanalizācijas vāku drošumu, no kā izrietējis nelaimes gadījums. Viena apsūdzētā strādājusi par saimniecības vadītāju, otra apsūdzētā sieviete bijusi šīs iestādes medicīnas māsa. Abas sievietes savu vainu noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā neatzīst.

Konkrētās pirmsskolas izglītības iestādes noteikumi paredz, ka abām sievietēm katru dienu bija jāpārbauda iestādes teritorijas atbilstība bērnu drošībai. Tāpat darbiniecēm bija jānodrošina, lai vietas, kuras var apdraudēt bērnu drošību, būtu nožogotas ar sarkanu lenti.

Abas apsūdzētās personas pie kriminālatbildības sauktas pēc Krimināllikuma 197.panta – par darba pienākumu nolaidīgu pildīšanu, ko izdarījis uzņēmuma vai organizācijas atbildīgs darbinieks vai pilnvarota tāda pati persona, ja ar to radīts būtisks kaitējums uzņēmumam, organizācijai vai ar likumu aizsargātām citas personas interesēm.

Par to var sodīt ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

LETA jau ziņoja, ka nelaimes gadījums 2013.gada martā notika Rīgas pašvaldības 21.pirmsskolas izglītības iestādē “Laimiņa”, Kalngales ielā 2. Negadījums notika laikā, kad audzinātāja vedusi bērnus pastaigāties pa bērnudārza pagalmu. Bērns bija lauzis kāju un guvis galvas traumu, meitenītei tika veikta augšstilba operācija.

Toreizējā bērnudārza direktore Marta Krivāne dienesta ziņojumā informēja, ka bērnudārza teritorija pirms bērnu došanās pastaigā ir tikusi apsekota, taču vaļējo kanalizācijas lūku bērnudārza darbinieki nav pamanījuši. Arī no bērnudārza apsarga neesot saņemta informācija, ka bērnudārza teritorijā būtu viesojušās nepiederošas personas, kas varētu būt nozagušas šahtas vāku.

Uzklausot iestādes vadītājas paskaidrojumus un pārbaudot dokumentus, departamenta speciālisti konstatēja, ka bērnudārzā nav ievērotas visas drošības prasības un instrukcijas. Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments nolēma ar “Laimiņas” direktori Krivāni pārtraukt darba tiesiskās attiecības.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. atrasti. Urā, biedri! Bet viņas nav vienīgās vainīgās personas. Kur paliek, piemēram, vadītāja, sētnieki?

Draugiem Facebook Twitter Google+