Kultūra
Māksla

Kristīnes Luīzes Avotiņas “Sapņu upe” atgriežas Rīgā 0

Publicitātes foto

No 15. septembra līdz 15. oktobrim rīdziniekiem un pilsētas viesiem vēlreiz būs iespēja apmeklēt Kristīnes Luīzes Avotiņas multimediālo gleznu izstādi “Sapņu upe”, kurā ar tehnoloģiju palīdzību – skaņas, gaismas un kustību efektiem – tiks “iedzīvināti” vairāk nekā simts mākslinieces darbi, pavēstīja Baiba Bože.

“Sapņu upe” pirms diviem gadiem radīja negaidīti plašu publikas rezonansi. Nu izstāde papildināta ar jauniem darbiem un rasta iespēja to skatītājiem piedāvāt atkārtoti, šoreiz īpaši tai pielāgotās telpās Mākslas un tehnoloģiju kvartālā.

Izstāde “Sapņu Upe” šoreiz būs atšķirīga, jo papildināta ar jauniem Kristīnes Luīzes Avotiņas pēdējo divu gadu laikā tapušajiem darbiem. Turklāt izstādes iekārtojums un skaņas, gaismas un kustību efekti speciāli izstrādāti un pielāgoti jaunajām telpām, tāpēc izstādes mākslinieciskā komanda ir pārliecināta, ka tas būs vēl neizjusts mākslas baudījums arī tiem, kas pirmoreiz izstādi apmeklējuši Rīgas mākslas telpā, sola rīkotāji.

“Skatītājiem “Sapņu upe” būs kā atgriešanās bērnībā, kad mēs vēl ticējām, ka puķes un koki naktī atdzīvojas, bet ar taureņiem un putniem iespējams sarunāties. Taču arī izstādes mākslinieciskajai komandai “Sapņu upe” ir savu pārdrošo sapņu un ieceru īstenojums. Mākslinieces darbi ir personīgajā dzīvē svarīgu vietu un notikumu atmiņas un interpretācijas, savukārt video māksliniekam un režisoram Robertam Rubīnam (projekti – Lielā mūzikas balva, Dabas koncertzāle, Rīgas Motormuzeja jaunā multimediālā ekspozīcija, u.c.), scenogrāfam Didzim Jaunzemam (Dabas koncertzāle, Likteņdārza skatu terase un paviljons, Lielā mūzikas balva, u.c.), animatoram Dzintaram Krūmiņam un skaņu māksliniekam Uģim Vītiņam tā ir iespēja izmantot mūsdienu tehnoloģijas Latvijā vēl nebijuša mākslas projekta veidošanā,” stāsta izstādes kuratore Sandra Jonāne.

Gleznotāja Kristīne Luīze Avotiņa dzimusi 1983. gadā, 2011. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļas maģistrantūru, papildinājusi zināšanas Escola Massana, mākslas un dizaina skolā Barselonā. J

Multimediālās izstādes “Sapņu upe” radošo komandu veido gleznotāja Kristīne Luīze Avotiņa, idejas autore un izstādes kuratore Sandra Jonāne, video mākslinieks un režisors Roberts Rubīns, scenogrāfs Didzis Jaunzems, animators Dzintars Krūmiņš un skaņu mākslinieks Uģis Vītiņs.

Biļetes uz izstādi pieejamas “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā. Izstāde “Sapņu upe” skatāma Mākslas un tehnoloģiju kvartālā, Sporta ielā 2 (ieeja no Hanzas ielas).

LA.lv