Latvijā
Novados

Kuldīgā ar “lidojošajām” vimbām atklās tūrisma sezonu0

FOTO: Ieva Benefelde

Kuldīgā 27. aprīlī ar pavasara palu šovu “Lido zivis Kuldīgā” atklās aktīvo tūrisma sezonu, informē pašvaldība.

Ikviens tā dalībnieks varēs baudīt unikālus dabas skatus, vērojot vimbu “augstlēkšanas paraugdemonstrējumus” pie Eiropas platākā ūdenskrituma – Ventas rumbas.

Kā ierasts, plkst.11 Pilsētas dārzā uz skatuves oficiāli tiks atklāta aktīvā tūrisma sezona, bet pēc tam būs iespēja baudīt muzikālus priekšnesumus un deju kolektīvu sagatavotos pārsteigumus.

Šogad pasākuma organizatori parūpējušies par pārsteigumu – 11, 12 un 13 Pilsētas dārzā, bet 15 – Rātslaukumā un Liepājas ielā varēs vērot mehānisko zivju defilē, kas Latvijā būs piedzīvojams pirmoreiz. Mehāniskās zivis uz Kuldīgu būs atveduši Nīderlandes ielu teātra “Tukkersconnexion” mākslinieki.

Pilsētas dārzā un tā apkārtnē norisināsies dažādas radošās darbnīcas, eksperimenti un atrakcijas – sākot ar ūdensbraucamo rīku izstādi un zivju, taureņu un spāru inkubatoru, beidzot ar virvju trasi.

Savukārt piedzīvojumu meklētāji varēs iesaistīties dažādās aktīvās atpūtas avantūrās, piemēram, šaujot ar loku vai arī piedaloties piedzīvojumu tūrē pieaugušajiem pa “Stikla ceļu”, kurā ar laivām, kājām un velosipēdiem no Vecā tilta varēs doties līdz Riežupes ietekai Ventā un atpakaļ.

Paralēli visiem pasākumiem Kalna ielā un Latvijas Universitātes Kuldīgas filiāles pagalmā varēs apmeklēt pavasara tirdziņu ar daudzveidīgu preču piedāvājumu.

Gardēžiem Pilsētas dārzā būs iespēja iegādāties visdažādākos zivju izstrādājumus, kā arī baudīt zivju zupu.

Pils pagrabā varēs degustēt vīnus, ceptuve “Suitu maize” piedāvās izcept savu sklandrausi, bet Padures muižas klēts čaklās virējas gādās par to, lai galdā būtu klētnieka Kriša izslavētā koča.

Baznīcas ielas 34 sētā jau trīspadsmito gadu pēc kārtas no 10 līdz 16 norisināsies Kurzemes stāstnieku festivāls “Ziv Zup”, piedaloties goda viešņai Megai Normgardei Johansonei no Zviedrijas.

Kuldīgas vecajā rātsnamā 11.30 un 14 uz radošo darbnīcu “Iepirkumu tīkliņu izcelsmes vēsture un senās prasmes. Tīklu aušana” aicinās pazīstamā vides žurnāliste Anitra Tooma.

Kuldīgas novada muzejā bez pastāvīgās ekspozīcijas šobrīd var apskatīt izstādi “Nianses un silueti” un Latvijas Mākslas akadēmijas Zīmēšanas katedras pasniedzēju darbus, bet Kuldīgas Mākslas namā skatāma mākslinieka Valda Līcīša darbu izstāde, kas veltīta cienījamā gleznotāja 80 gadu jubilejai, kā arī Latvijas Mākslas akadēmijas Zīmēšanas katedras studentu darbu izstāde.

16.30 Sv. Katrīnas baznīcā muzicēs Banku augstskolas jauktais koris “Monēta”, bet 19.00 Kuldīgas Jauniešu mājā – ģitārists Jānis Bērziņš koncertā “Enerģija”.

Dienas noslēgumā 22.30, kā jau pēdējos deviņos gados ierasts, Pilsētas dārzā tiks atklāta brīvdabas kino sezona, izrādot filmu “Dzīvais okeāns”.

Kuldīdznieki zina – pavasaris iestājas tad, kad virs Ventas rumbas, mugurām zaigojot, sāk lidot zivis. Gadu simtiem vimbas pavasaros dodas augšup pa Ventu, savā nārsta ceļā sastopot mutuļojošo Ventas rumbu – Eiropas platāko (249 m) ūdenskritumu.

Pirms 300 gadiem hercoga Jēkaba laikā kuldīdznieki izdomāja unikālu zivju ķeršanas metodi – uz rumbas novietojot zivju ķeramos grozus. To dēļ Kuldīgu sāka dēvēt par pilsētu, kur zivis ķer gaisā.

Zivis ceļojumā pavada arī vasaras tūrisma sezonu atklājošs palu šovs “Lido zivis Kuldīgā”, kas tiek rīkots aprīļa beigās un ir vienīgais šāda veida pasākums Latvijā.

Tūrisma sezonas atklāšanas Kuldīgā
LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
“Dzeloņdrātis, kas ierobežo manu dzīvi.” Atmiņas par Baltijas ceļu un Atmodas laiku
5 stundas
Raivis Šveicars
Latvijā
FOTO: “Air Baltic” paceļ debesīs “Baltijas ceļu” 1
5 stundas
DJ
Dace Judina-Nīmane
Latvijā
Sūrs mūžs, talants un zvaigznes debesīs. Leģendārajai aktrisei Vijai Artmanei – 90
6 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Nākotnē maksājumi kļūs arvien ērtāki – pakustēsies, pamirkšķināsi acis… 3
5 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
“Dinamo” uzkaujas un izcīna otro uzvaru “Latvijas Dzelzceļa” kausā
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
KNAB atbrīvojis aizturēto Ogres novada mēru Helmani 1
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Dzeloņdrātis, kas ierobežo manu dzīvi.” Atmiņas par Baltijas ceļu un Atmodas laiku
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Kristiešu draudze izplata aicinājumu pērt bērnus
3 stundas