Uncategorized

Kultūras pili “Ziemeļblāzma” plāno atvērt 4.maijā 0

foto – Leta

Kultūras pils “Ziemeļblāzma” pēc rekonstrukcijas vērs durvis apmeklētājiem 4. maijā, Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienā, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Kultūras pils atklāšanas dienā dažādi pasākumi un koncerti norisināsies visas dienas garumā un turpināsies arī 5. maijā, lai ikviens interesents varētu pilnībā iepazīties ar atjaunoto pili.

Visi pasākumi apmeklētājiem šajās dienās būs pieejami bez maksas, izņemot jaunā, 36 metrus augstā skatu torņa apmeklējumu – tas atklāšanas svētkos par brīvu būs pieejams tikai bērniem, bet pieaugušajiem būs jāmaksā 50 santīmu. Plānots, ka ikdienā skatu tornī varēs nokļūt, samaksājot vienu latu.

Jau ziņots, ka, noslēdzoties vērienīgajiem remontdarbiem, kultūras pils iegādāsies arī ekskluzīvu “Steinway” koncertflīģeli aptuveni 100 000 latu vērtībā. “Ziemeļblāzmas” direktore Liene Kubiļus aģentūrai LETA pastāstīja, ka par instrumenta iegādi jau ir noslēgts līgums un pēc Lieldienām tiks noteikts instrumenta izvēles datums. Tad uz Hamburgu dosies kocertflīģeļa meistars, lai izvēlētos labāko instrumentu, taču pagaidām nav zināms, vai to izdosies piegādāt līdz atklāšanas svētkiem.

Jau 6.maijā “Ziemeļblāzmā” uz rekonstrukcijas laiku pārtrauktā rosība turpināsies ar pilnu sparu – kultūras pilī sāksies Rīgas koru mēnesis, kura gaitā četrās dienās – 6., 11., 18. un 19. maijā – visi Rīgas kori izdziedās Dziesmu svētku repertuāru.

Rīgas dome šā gada budžetā “Ziemeļblāzmas” atklāšanas pasākumiem un koncertflīģeļa iegādei paredzējusi kopumā 326 000 latu – personāla atalgojumam, komunālajiem maksājumiem, apsardzei, parka teritorijas uzkopšanai un apsaimniekošanai. Šā gada budžeta pavasara grozījumos plānots piešķirt papildus finansējumu 32 886 latu apjomā, no kuriem atalgojumam plānots tērēt 14 321 latu, darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām – 287 latu, ēkas un objektu apdrošināšanai – 8000, skatuves priekškara izgatavošanai 8833, saimnieciskā aprīkojuma iegādei – 2789 latus.

Kā ziņots, Kultūras pils “Ziemeļblāzma” rekonstrukcijā pašvaldība ieguldījusi kopumā 7,6 miljonus latu, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli. Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” darbus veica SIA “Arčers”.

Iecerēts, ka nākotnē kultūras pils kļūs arī par pievilcīgu tūrisma objektu ne tikai kultūras pasākumu dēļ, bet arī tāpēc, ka ēka veidota jūgendstilā.

LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Uncategorized
Maizes un konditorejas ražotājs “Canelle Bakery” modernizēsies par 420 000 eiro
25. oktobris, 2018
LE
LETA
Uncategorized
Konkursā skolēniem “Šodien laukos” klašu grupā uzvarējusi Priekuļu vidusskola
24. oktobris, 2018
LE
LETA
Uncategorized
Atcelta karantīna ap cūku mēra skartajām saimniecībām Saldus pagastā
24. oktobris, 2018

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Baidās no ažiotāžas: neizpauž čekas aģentu kartotēkas publicēšanas datumu decembrī
3 stundas
LE
LETA
Ekonomika
17 tūkstoši zaudējuši cerības atrast darbu Latvijā: jaunākie CSP dati
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Koļegovas brālis skaidro shēmas, kā sadarbojies ar māsu naudas darījumos
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Piektdien saglabāsies apmācies laiks
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Izvirza kanditātus darbam Saeimas komisijās. Kādam amatam virza Kučinski?
3 stundas