Sports
Hokejs

“LA” Herningā: Latvijas izlase bildējas un trenējas, Merzļikins atpūšas (plus foto)1

foto: LETA

Latvijas hokeja izlasei piektdien pasaules čempionātā bija oficiālā bildēšanās, pēc kuras tika aizvadīts treniņš gatavojoties rītdienas spēlei pret Vāciju.

Uz ledus nedevās vārtsargs Elvis Merzļikins, kurš vakar mačā pret ASV (2:3 papildlaikā) atvairīja 30 no 33 metieniem. “Elvis bija noguris gan fiziski, gan morāli un paprasīja brīvdienu, neredzējām iemeslu nedot,” sacīja izlases vārtsargu treneris Edgars Masaļskis. “Viņš pēc spēles nebija pārāk apmierināts ar to, kā zaudējām, bet kopumā nospēlējām labi un Elvim jābūt lepnam. Otrie ielaistie vārti? Ne pārāk veiksmīgs moments, bet cik daudz citos noķēra, izglāba īstajos brīžos. Jā, tas nebija obligāts gols, bet pie 2:2 pavilka un tie tvērieni bija svarīgāki par ielaistajiem.”

“Šodien treniņš bija samērā viegls, vairāk izkustēties pēc vakardienas. Jāpriecājas it kā ir par iegūto punktu, bet rūgtums tāpat palicis, jo varējām uzvarēt, vajadzēja iemest vairāk par diviem vārtiem, jo momenti bija. Nerealizējām un tāpēc neesam līdz galam apmierināti. Ne jau viņi mūs apspēlēja, bet mēs paši sevi,” atskatoties uz spraigo spēli pret amerikāņiem sacīja Masaļskis.

Rīt 13.15 Latvijas izlase samēros spēkus ar Vāciju, kam pasaules čempionātos zaudēts pēdējās četrās spēlēs pēc kārtas. “Vācija ir sen zināms pretinieks – agresīvs, ātrs, fizisks hokejs, ir meistarīgi spēlētāji un vairākums labi strādā. Viegli nebūs. Liela atšķirība starp viņiem, dāņiem, arī amerikāņiem nav. Būs ļoti smaga spēle,” teica Masaļskis.

Vāciešu vārtsargi Herningā nedemonstrē labāko sniegumu. Timo Pilmeiers, kurš bija plānots kā pamatvārtsargs, divos pirmajos mačos pret Dāniju un Norvēģiju atvairīja vien 87,88 procentus metienu. “Viņš nav savā līmenī, bet Vācijai ir gana daudz labu vārtsargu un negribu kādu izcelt. Priecātos, ja Pilmeiers spēlētu pret mums un varbūt arī turpmāk būs nepārliecinošs,” sprieda Edgars Masaļskis.

Phjončhanas olimpiskajās spēlēs Vācijas izlase izcīnīja sudrabu, bet Herningā četros mačos tikai viena uzvara pār Dienvidkoreju. “Olimpiāde bija cits turnīrs, te ir augstāks līmenis un tāpēc ir grūtāk,” norādīja Masaļskis. “Varbūt arī pārvērtēja sevi sākumā, šķita, ka spēlēs labāk un būs meistarīgāki, bet tā nenotiek – katra spēle ir atsevišķa, jebkurš var jebkuru uzvarēt.”

Saistītie raksti

Latvijas izlasē treniņā tika iemēģināti jauni vairākuma virknējumi. “Par maiņām vēl spriežam, jādomā, ko likt pret kuriem spēlētājiem,” izvairīgi to komentēja Edgars Masaļskis. Latvijas izlases rēķinā četrās spēlēs ir seši punkti, Vācijai – pieci.

Galerijas nosaukums
LA.lv