Latvijā
Sabiedrība

LA sazvana kviešu lauka peldētāju, latgaļu zemnieku Lauri: Ūdens stāv kā stāvējis0

Kārsavas novada Mežvidu pagasta jaunais zemnieks Lauris Ļubka, kura efektīvā pelde pārplūdušajā kviešu laukā savākusi rekordlietu skatījumu skaitu “youtube” vietnē, atzīst, ka par pēkšņo popularitāti ir nedaudz pārsteigts.

“Klausījos jau vairāķas dienas, kā visi apkārt žēlojas, ka nu ir tik sūdīgi kā nekad, un tad pieķēru sevi pie domas, ka tāda žēlošanās neko nepalīdzēs. Skaidrs, ka esam bezspēcīgi pret šo nelaimi, bet raudāt nav jēgas, nekas taču no tā nemainīsies. Bet tā – parādi šo strādniekiem, draugiem, visi pasmejas, nu, kāda vaina?” viņš saka.

Savukārt par to, ka pēc “youtube” publicētā ieraksta viņam pielipusi iesauka “latviešu Dolfs Lungrēns”, viņš tikai pasmejas. “Mani jau sauc arī par Baywatch džeku., esmu pieradis. Bet tas ir stereotips, ka zemnieks ir vai nu izkāmējis vai arī uzaudzējis tādu alus vēderu, ka maz neliekas. Bet ir daudz jauniešu laukos, kuri, tāpat kā es, nodarbojas ar sportu un ir labā formā.”

Jautāts, vai peldes vietai izvēlētais lauks bijis pašu vai kaimiņu, viņš atbild, ka kvieši ir savējie. “Tas ir tēva lauks, mums ir 1000 hektāri zemes, audzējam graudus, rapsi, kā jau visi šajā pusē,” viņš saka.

Vienlaikus Lauris atzīst, ka situācija gan filmētajā laukā, gan arī pārējos laukos šodien ne par mata tiesu nav uzlabojusies. “Ūdens prom neiet, stāv kā stāvējis, un jāatzīst, ka ar ražas novākšanu būs lielas problēmas. Redzēsim, kā tālāk lems par ārkārtas stāvokli un palīdzību, jo tā novada zemniekiem būs ļoti vajadzīga,” saka Lauris.

Jaunajam zemniekam sekojuši arī citi, kas metušies savos applūdušajos laukos un liecības par peldi publicējuši soctīklos. Bet pirmais bija Lauris.

LA.lv