Kultūra
Kultūrpolitika

Labas lietas iedvesmai un priekam iesaka Signe Mengote0

Collage made with FotoJet

Filma

Narkobarona Pablo Eskobara dzīvesstāsts ir leģendām vīts. Šķiet, ka filmās tas ir atainots no visiem iespējamajiem skatpunktiem, tomēr šis pavērsiens ir kaut kas jauns. Vismaz man. Pazīstamo Kolumbijas žurnālisti un TV ziņu raidījuma vadītāju Virdžīniju Valeho uzaicina īpašiem viesiem domātā ballītē Pablo Eskobaram piederošā rančo. Visuvarenā narkobarona šarma un harismas apburta, Virdžīnija iemīlas viņā, un, neskatoties uz to, ka Eskobaram ir ģimene, starp viņiem uzliesmo kaisles pilnas attiecības. Galvenajās lomās Penelope Krūza un Haviers Bardems. Filma “Mīlot Pablo” jau Latvijas kinoteātros.

Izstāde

Uzskatu, ka, dāvinot rozes, nevar kļūdīties – tās ir tik valdzinošas, trauslas, bet reizē arī spēcīgas. Tāpat nevar kļūdīties, izvēloties apskatīt krāšņos ziedus Dabas muzejā – kā jau katru gadu tur būs rožu izstāde, kas norisināsies no 4. jūlija līdz 8. augustam.

Sporta notikums

Vasaras nedēļas nogales parasti tiek saplānotas zibens ātrumā, tāpēc laikus iesaku 12. – 15. jūliju rezervēt notikumam, kas Latvijā risināsies pirmo reizi, – Eiropas čempionāts pludmales tenisā. Jā, jūs izlasījāt pareizi – pludmales, ne tradicionālais teniss. Saule, jūra un silts vējš matos četru dienu garumā Majoru pludmalē. Ieeja bez maksas.

Pasaules plašumos

Rodas salai manā sirdī atvēlēta ļoti īpaša vieta. Lai gan pagājis jau vesels gads, kopš pēdējo reizi baudīju salas iedzīvotāju viesmīlību, tieši šis ceļojums palicis atmiņā kā viens no spilgtākajiem manā dzīvē. Kaut gan sala ir pavisam sīciņa, tajā ir gan augsti kalni, gan lejas, gan cietokšņi un ūdeņi, kuriem var redzēt cauri līdz pat jūras dibenam, gan arī bangojošus viļņus. Roda ir saulainākā vieta Eiropā, un tieši jūnijs kārtīgi iezīmē salas tūrisma sezonas sākumu. Starp citu “Air Baltic” nodrošina ērtus tiešos reisus Rīga – Roda. Iesaku vasaru baudīt tieši tur!

Tepat, Latvijā

Nākamajā nedēļas nogalē – uz Rundāles pili! 30. jūnijā tur norisināsies ikgadējie Dārza svētki – būs iespēja ne tikai apskatīt skaistos ziedus un uzzināt par tiem ko jaunu, bet arī vērot teātra izrādes un koncertus, piemēram, grupas “Jumprava” uzstāšanos. Visas dienas garumā norisināsies orientēšanās spēles, tirdziņi un citi pasākumi. Pasākumus Rundāles pils dārzā var apvienot ar Bauskas apskati. Iesaku doties pastaigā pa Bauskas pilskalnu, kas ir mana mīļākā vieta pilsētā. Romantisks stūrītis starp Mūsu un Mēmeli, kur vienmēr gribas pakavēties.

Jaunums

Saldummīļi, sarosieties! “Laima” ik pa laikam mūs iepriecina ar kādu jaunumu. Šoreiz piedāvājumā kokosriekstu un piparmētru šokolādes zefīri. Tā kā mūsu ģimenē piparmētru zefīru paciņas saturs pazuda nemanot, varu droši ieteikt nobaudīt tieši šo zefīru veidu.

Dzīves gudrība

Uztraukums nenovērsīs rītdienas sarežģījumus, bet tas noteikti atņems šodienas mieru. /Rendijs Armstrongs/

Grāmata

Rakstniece Andra Manfelde prot cilvēku stāstus, emocijas, arī ciešanas uz papīra uzlikt tik precīzi, ka šķiet – pats esi to piedzīvojis. Savā jaunākajā grāmatā “Mājās pārnāca basa” Andra izklāsta uz Sibīriju izsūtīto stāstus no dažādiem skatpunktiem. Grāmata ir kā veltījums tiem, kuri cietuši, kuri cīnījušies, piedzīvojuši nodevību no pašiem tuvākajiem, kuri pametuši ģimeni tikai tādēļ, lai izvairītos no izsūtījuma. Smeldzīgi stāsti par spēcīgiem cilvēkiem, kuri izturējuši netaisnības nastu. Izdevniecība “Latvijas Mediji”.

Sarīkojums

22. jūnijā 11. Novembra krastmalā, Doma un Herdera laukumā norisināsies tradicionālais Zāļu tirgus. Lai pienācīgi sagatavotos Jāņiem, amatnieki un zemnieki no visas Latvijas piedāvās vainagus, Jāņu zāles, lina galdautus, zāļu tējas, sieru, lauku maizi un citus labumus. Tirdziņā nopērkamās latviskās lietas noderēs gan kā ciemakukulis, gan kā dekors vai gardums pašu svētku galdam. Par svētku sajūtas uzburšanu rūpēsies mūziķi un deju kolektīvi no labākajiem Rīgas amatiermākslas kolektīviem. Pasākums risināsies no plkst. 9 līdz 17.

Koncerts

Koncerti gleznainajā Siguldas pilsdrupu estrādē ir maģiski – pasakaina ainava un burvīga atmosfēra. 6. jūlijā tur viesosies Zucchero, kurš priecēs ar divu stundu garu priekšnesumu. Dzirdēsim dziedātāja visu laiku populārākos grāvējus: “Baila Morena”, “Senza Una Donna”, “Wonderful Life”, “Change Your Heart”, “My Love”, “Mama”, “Bacco Perbac co”, “Vedo Nero” un, protams, slaveno hitu “Miserere”. Sākums plkst. 19.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Jaunie mūziķi ierakstījuši īpašu video sveicienu festivāla “Rīga Jūrmala” dalībniekiem
16 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
LTV: Latvijā atgriezīsies franču komponistam dāvināts grezns apsveikuma raksts
16 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Jaunā Ariela būs tumšādaina
17 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SL
Sintija Lukša
Ekonomika
“Ir jānotur esošais darbaspēks Latvijā.” Vai algu celšana un stundu uzskaite līdzēs? 2
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Slavenākā Rīgas grausta īpašniekiem sods sasniedzis jau 43 000 eiro
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Drāma pendelēs – “Riga” izstājas no UEFA Čempionu līgas
5 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolotājiem tomēr būs lielākas algas 2
13 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
LA.LV jūnijā kļuvis par 3. populārāko ziņu portālu latviešu valodā
14 stundas