×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
3. februāris, 2014
Drukāt

Labdarības koncerts sitaminstrumentu cienītājiem

Rihards Zaļupe
Foto: LETARihards Zaļupe Foto: LETA

Sitaminstrumentālists Rihards Zaļupe uzstājas balvas "Baltais zvirbulis" apbalvošanas ceremonijā.

Sitaminstrumentu virtuozi Edgars Saksons un Rihards Zaļupe 5. februārī J. Vītola mūzikas akadēmijas Lielajā zālē aicina uz ritmiski muzikālu piedzīvojumu, kurā būs iespēja dzirdēt Latvijā vēl neatskaņotus skaņdarbus sitaminstrumentiem, informē koncerta rīkotāji.

Koncerta sākotnējā ideja tapusi, pateicoties uzaicinājumam piedalīties Ziemeļvalstu sitaminstrumentu festivālā “Percussion Plus”, kas norisināsies no 12.-16. februārim Helsinkos, kur R.Zaļupe un E.Saksons sniegs meistarklases, kā arī kopā ar viņu studentiem piedalīsies festivāla rīkotajos koncertos. Otrs svarīgs koncerta mērķis ir iespēja nodrošināt JVLMA sitaminstrumentu klasi ar nepieciešamajiem instrumentiem, tādēļ biļešu ieņēmumi tiks ziedoti tieši šim mērķim.

Koncertā piedalīsies Edgars Saksons un Rihards Zaļupe, kā arī viņu studenti Ernests Mediņš, Elvijs Endelis, Mikus Bāliņš, Edgars Vaivods, Edgars Raila, Alina Kviatkovskaja un koncertmeistare Ilze Dzērve. “Gaidāmais koncerts ir ļoti laba iespēja mums, sitaminstrumentu spēles studentiem, parādīt ar ko nodarbojamies līdz vissīkākajām niansēm un visdažādākajos solo un ansambļa tipa skaņdarbos, kas pārstāv gan romantiskās mūzikas vēsmas, gan modernismu, gan avangardu un ļaus klausītājam iepazīties ar šīs mūzikas specialitātes zināmiem un ne tik zināmiem pārstāvjiem, daudzveidīgo repertuāru un plašo instrumentāriju,” atklāj 3. kursa students Mikus Bāliņš.

Programmā K. Abe, F. Makarēzs, J. S. Bahs, E. Sežornē, T. Vicmans, u.c.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+