×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
31. maijs, 2014
Drukāt

Lai dēsti aug griezdamies!
 Ieteikumi siltumnīcu ierīkošanai

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pavasaris plaukst kā krāšņa puķe, un zemīte aicināt aicina, lai tajā ko iesētu vai iestādītu. Vienmēr lielāks prieks ir par paša izaudzēto. Tāpēc šoreiz daži ieteikumi siltumnīcu ierīkošanai.

Arvien lielāku popularitāti iemanto polikarbonāta siltumnīcas, kuru novietošanai nepieciešama pavisam neliela platība. Tās var izveidot, piemēram, pie mājas, mazdārziņā vai pagalmā. Turklāt tās ir izturīgas, darinātas no viegla materiāla, kas līdzīgs organiskajam stiklam, tādēļ var kalpot ilgi. Protams, tās maksā dārgāk nekā parastā polietilēna plēve.

Viesturs Praulītis, veikalu tīkla “K-rauta” projektu vadītājs:

– Laukos dārzkopji bieži būvē siltumnīcas paši, toties lielo pilsētu iedzīvotāji, taupot laiku, visbiežāk izvēlas gatavas, rūpnieciski ražotas siltumnīcas. Tās parasti ir mazākas nekā pašbūvētās koka karkasa siltumnīcas, kas pārvilktas ar plēvi. Dārzkopji īpaši iecienījuši 6 līdz 12 kvadrātmetru siltumnīcas, kas ir pietiekami lielas privātmāju saimniecības vajadzībām. Priecājamies, ka nelielo dārzu īpašnieki jau novērtējuši šī gada jaunumu – 3 x 4 un 2 x 4 metru polikarbonāta siltumnīcas.

Lai racionālāk izmantotu mazu siltumnīcu, tajā var iekārtojot plauktus un nodalījumus, tādējādi nodrošinot papildu audzēšanas telpu un reizē arī lielāku ražu. Bieži vien siltumnīcām izmanto polikarbonāta plāksnes, jo tās ir vieglas. Polikarbonāts ir ļoti elastīgs, tādēļ to ērti lietot konstrukcijās. Vēl viena polikarbonāta bloku priekšrocība ir labā siltumizolācija.

Stikls kā pārklājuma materiāls ir vairāk gaismas caurlaidīgs nekā polikarbonāta bloki, toties blokiem nav nepieciešama noēnošana. Stikls arī vieglāk plīst, līdz ar to siltumnīcas būvēšana ir sarežģītāka, turklāt ziemā stikls bieži vien neiztur sniega kārtu.

Viesturs Praulītis atgādina:

– Ja siltumnīcu būvē pašu spēkiem, tad jāatceras, ka svarīgākais tās konstrukcijā ir labi pamati. Visbiežāk siltumnīcām izmanto lietus betona pamatus vai bloku pamatus. Lai tie būtu drošāki un kalpotu ilgāk, neizkustētos, vēlams siltumnīcai zem pamatiem izveidot smilšu vai grants slāni. Jāatceras arī nostiprināt siltumnīcu pie pamatiem ar metāla stiprinājumiem, lai siltumnīcas apakšējā karkasa statne piegulētu pamatu virsmai. Starp siltumnīcas pamatu un statni par izolējošo materiālu izmanto ruberoīda gabalu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+