×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
6. marts, 2012
Drukāt

Lai siena atdzīvojas

mosaic_17

Telpu iespējams atdzīvināt ar oriģinālām dizaina tapetēm vai perforētām mozaīkas tapetēm, kuras pie sienas piestiprināmas līdzīgi uzlīmēm.

 

Dizaina kompānija “ZNAK” sadarbībā ar Baltijas māksliniekiem izveidojusi tapešu līniju “Tear off”, ar kuru palīdzību sienu noformējumu var veidot pats. No sienas noplēš tik daudz “asaru” jeb perforēto tapešu gabaliņu, cik vien nepieciešams – kaut vai visus vai tikai dažus –, lai veidotu unikālu rakstu, kāds piestāv konkrētajam interjeram. Šīs tapetes kļuvušas populāras pasaules tirgū un saņēmušas vairākus nozīmīgus apbalvojumus, piemēram, galveno balvu lielākajā tekstila un tapešu izstādē “Heimtextil 2010”.

Jaunums ir “ZNAK” uzņēmuma “Mosaic” tapetes – dažādu krāsu un izmēru trīsstūri, kas pie sienas stiprināmi līdzīgi uzlīmēm, tādējādi var kombinēt grafisku rakstu visdažādākajās variācijās. Līmējot gabaliņus un kārtojot tos vienotā rakstā, svarīgi ievērot precizitāti, tāpēc līdzi nāk trafarets, ko piestiprina pie sienas un paredzētajās vietās ielīmē trīsstūrus pēc paša izvēlēta raksta un secības. Trafaretu pēc tam kā jebkuru uzlīmi no sienas viegli noplēš.

“Mosaic” tapetes, salīdzinot ar parastajām, ir dārgākas, taču ar tām nav nepieciešams nolīmēt visas sienas. Vislabāk ar tām telpā akcentēt vienu sienu, izveidojot kādu savdabīgāku rakstu vai arī tikai kādu sleju. Šo tapešu līmēšana var izvērsties par lielisku pasākumu, kura laikā bērni un vecāki kopīgi veido sienas dizainu, ļaujot pašiem bērniem izlemt, kādas krāsas trīsstūrus konkrētajās vietās līmēt. Tāpat mākslinieciski izskatīsies siena, uz kuras bērniem ļauts pašiem brīvi izpausties ar krāsām, bet pēc tam uz tās uzlīmē mozaīkas tapetes. Sienas dizains veidosies arī atkarībā no tā, kādas krāsas un kāds materiāls (koks, betons vai padomju laika tapetes) atradīsies zem mūsdienīgajām tapetēm.

“Mosaic” tapešu dizains veidots sadarbībā ar grafisko dizaineru Mārtiņu Ratniku. Tapešu cena ir desmit latu par 12, 28 vai 71 krāsas uzlīmēm (jo uzlīmes mazākas, jo to daudzums par vienu cenu ir lielāks). Viena kvadrātmetra noklāšana maksā aptuveni 25 latus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+