Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: AP/Scanpix/LETA

Pirmās pazīmes jau ir: Bijušais NATO komandieris brīdina par Kremļa iespējamiem uzbrukuma plāniem saistībā ar NATO mācībām Baltijas jūrā 132

Jau tuvākā mēneša laikā aliansei var draudēt kiberkarš ar Krieviju, brīdinājis bijušais NATO spēku virspavēlnieks Eiropā un atvaļinātais ASV Jūras spēku admirālis Džeimss Stavridis.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Situācija mainās pa stundām!” Saņemti divi pilnīgi pretēji ziņojumi no frontes. Kurš melo?
VIDEO. Latviešu puisis Zigmunds kopā ar māti nolēmuši pārcelties uz Baltkrieviju un iegādāties tur īpašumu: “Meklēs labāku dzīvi” 294
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo! 13
Lasīt citas ziņas

Viņš uzskata, ka Krievijas un diktatora Vladimira Putina nākamais mērķis varētu būt tā dēvētais “NATO ezers”. To Stavridis raksta savā slejā izdevumam Bloomberg

Pateicoties Kēnigsbergai (Kaļiņingradai), Krievija turpina kontrolēt daļu Baltijas jūras piekrastes. Tajā pašā laikā, ja Baltijas jūrā sāktos konfrontācija, alianses spēki iznīcinās jebkuru Krievijas kuģi šajā reģionā, jo NATO spēki kontrolē tā lielāko daļu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kopš 1972. gada reģionā notiek kopīgas jūras spēku mācības “BALTOPS”. Militārās mācības “BALTOPS” ir lielākās un sarežģītākās jūras spēku un dienestu mācības Baltijas jūras reģionā, kuru mērķis ir trenēt iemaņas un uzlabot spēju savstarpēji sadarboties NATO valstīm ar partnervalstīm, apliecināt NATO kā alianses apņemšanos sniegt pienesumu drošībai un stabilitātei Baltijas jūras reģionā, veikt augsta līmeņa apmācību personālam visas jūras karadarbības spektra ietvaros. Pagājušajā gadā vien šajos manevros piedalījās 20 valstis, 50 kuģi, 45 lidmašīnas un 6000 militāro jūrnieku.

Paredzēts, ka šogad šīs mācības notiks jūnijā.

Stavridis uzskata, ka Kremlis uz šīm mācībām varētu atbildēt ar kiberuzbrukumiem, radot šķēršļus civilajai aviācijai. Šāda taktika jau ir fiksēta pēdējo nedēļu laikā.

Jau vēstīts, ka “Finnair” līdz maija beigām apturējis ikdienas reisus uz Tartu, lai meklētu risinājumu GPS signāla traucējumiem. GPS traucējumi ir palielinājušies kopš 2022.gada, un “Finnair” piloti ir ziņojuši par traucējumiem, īpaši (Karaļauču) eksklāva, Melnās jūras, Kaspijas jūras un Vidusjūras austrumu daļas reģionā.

Viņaprāt, aliansei būs jāmācās, kā pretoties šāda veida agresijai.

Īpaši svarīga būs Kēnigsbergas (Kaļiņingradas) apgabala teritorija, ko no pārējās Krievijas teritorijas atdala NATO un Baltkrievija. Tur var atrasties krievu taktiskie kodolieroči. Tas nozīmē, ka, ja sāksies konflikts starp Kremli un Rietumiem, šī teritorija būs jāneitralizē.

“Kādam šie draudi var šķist pārspīlēti – kāda ir iespēja, ka Putins izraisīs nopietnu krīzi jūrā vai iebruks kādā no Baltijas valstīm? Nu, pirms trim gadiem arī viedoklis, ka viņš šturmēs Ukrainu, šķita maz ticams – nemēģiniet atmaskot cilvēku Kremlī. Šīs mazās valstis to noteikti uztver nopietni: bijušais Igaunijas militārās izlūkošanas vienības vadītājs brīdināja, ka Krievija būs gatava uzbrukumam četru gadu laikā, ka Krievijas karaspēks varētu ieņemt Igaunijas vai Latvijas galvaspilsētas mazāk nekā trīs dienu laikā,” raksta Stavridis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.