Kultūra
Teātris un kino

Laikmetīgās dejas un seno rituālu saplūsmē0

Publicitātes foto.

Atzimējot Latvijas valsts simtgadi Lielbritānijā, Londonā 3. septembrī plkst. 20 “The Pleasance Theatre” notiks laikmetīgās dejas pirmizrāde “Neredzama iedarbība”, kurā horeogrāfs Kirils Burlovs, piedāvājot mūsdienīgu izpildījumu, iepazīstinās skatītājus ar latviešu tautas deju un senajiem rituāliem, informē “Latvijas Koncerti”.

Mūziku izrādei komponējis Platons Buravickis. Kirils Burlovs stāsta: “Uz skatuves būs latviešu, lietuviešu, angļu, itāļu, grieķu un jaunzēlandiešu dejotāji kostīmos ar latviešu tautas tērpa elementiem – tā būs mūsdienīga versija. Man šķita interesanti uzrunāt citu tautību dejotājus piedalīties šajā izrādē, lai uzzinātu viņu domas par latviešu tautas deju, redzētu, kā viņi to uztver. Deja būs balstīta arī uz senajiem rituāliem.”

Savukārt 23. un 24. septembrī Londonas muzejā “Brunel shaft at Brunel” Londonas skatītājiem tiks piedāvāta laikmetīgās dejas izrāde “Pēteris Vasks. Gadalaiki”, kas tiek izrādīta pēc pirmizrādes Latvijas Nacionālajā operā un baletā. Koncertizrādē mūzikā un dejā, izvērtējot savu esību šeit un tagad, satiksies horeogrāfs un dejotājs Kirils Burlovs un vairāku Lielās mūzikas balvu ieguvējs pianists Reinis Zariņš.

LA.lv