×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
20. novembris, 2013
Drukāt

Lāpas pirktas par 112%, nacionālā simbolika – par 50% vairāk nekā pērn (1)

Lāpu gājiens no Brāļu kapiem uz 11.novembra krastmalu

Lāpas.

Saistībā ar valsts svētku nedēļu šogad ievērojami pieaudzis atsevišķa sortimenta preču noiets, bet īpaši palielinājies pieprasījums pēc lāpām un dažādiem suvenīriem ar nacionālo simboliku, biznesa portālam “Nozare.lv” atzina aptaujātie tirgotāji.

“Valsts svētku nedēļā ievērojami palielinājies pieprasījums pēc lāpām. Šogad visaktīvāk tās tika iegādātas 11.novembrī – Lāčplēša dienā. Turklāt pagājušās nedēļas laikā lāpas iegādātas pat par 112% vairāk nekā šajā pašā laika posmā pērn,” sacīja “Maxima Latvija” Zīmola un komunikāciju departamenta direktore Viktorija Gulbe.

Izpētot pārdošanas datus pagājušajā nedēļas nogalē, kad Latvijas iedzīvotāji gatavojās valsts svētku – 18.novembra svinībām, veikalu pārstāvji novērojuši pieprasījuma pieaugumu vairākās produktu kategorijās.

“Piemēram, laikā no 16. līdz 18.novembrim, salīdzinot ar laika posmu no 13. līdz 15.novembrim, par 14% pieaudzis pieprasījums pēc dažādām smalkmaizītēm un kūkām. Tāpat Latvijas iedzīvotāji svētkos aktīvāk iegādājušies šampanieti, jo pieprasījums pēc dzirkstošajiem vīniem šajā laika posmā pieaudzis par 38%,” sacīja “Maxima Latvija” pārstāve.

Arī Rimi Latvia” pārstāve Laura Podskočija atzina, ka, salīdzinot ar pagājušo gadu, šajās svētku dienās par aptuveni 50% pieauga pieprasījums pēc dažāda veida aksesuāriem ar Latvijas simboliku.

“”Rimi” veikalu sortimentā bija pieejams plašs klāsts ar Latvijas karoga lentēm un piespraudēm – pircēju iecienītākā bija auduma lente ar piespraudi, kā arī Latvijas karogs, ko piestiprināt pie automašīnas. Tāpat šogad pircēji iecienījuši arī silikona rokassprādzes ar karoga un latvju zīmju simboliem. Pozitīva tendence tika novērota arī citiem ar Latviju saistītiem produktiem – keramikas precēm un T-krekliem ar Latvijas karoga un simbolu apdruku,” sacīja veikala pārstāve.

Vienlaikus viņa atzina, ka Latvijas valsts svētku svinības ēdienkartes vērienīguma ziņā esot krietni pieticīgākas nekā, piemēram, Ziemassvētki, taču pēdējos gados vērojama tendence – Latvijas iedzīvotāji vēlas radīt svētku noskaņu arī šajā dienā.

“Latvijas valsts dzimšanas dienā pircēji savos pirkumu grozos galvenokārt lika tradicionālus produktus – tortes un citus kārumus. Esam novērojuši, ka šajā svētku periodā pircēji arvien biežāk priekšroku dod Latvijā ražotai produkcijai – īpaši iecienīti ir Latvijā ražotie piena produkti, gaļa un gaļas izstrādājumi, maize un konditoreja, kā arī augļi un dārzeņi,” rezumēja “Rimi Latvia” pārstāve.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+