×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
17. februāris, 2015
Drukāt

“Lattia” – sapnis par latviešu valsti? Saruna ar Valmieras Drāmas teātra režisoru Vari Braslu (3)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Laikā starp šogad svinamo izcilo dzejnieku Raiņa un Aspazijas 150. gadskārtu un nu jau drīzo mūsu valsts simtgadi, arī Latvijas teātri nevar nedomāt par Latvijas vēsturi, latvietību, latvisko kodu, cilvēkiem, kas domāja un rīkojās, lai taptu Latvija. Tā sakritis, ka trīs režisori neatkarīgi cits no cita uzrunājuši dramaturgu Lauri Gundaru, kurš sarakstījis trīs pilnīgi atšķirīgus darbus, katru ar savu latvietības izpētes rakursu. Sezonas beigās Valmieras teātrī tiem pievienosies vēl viena latviešu klasikas vērtība – Annas Brigaderes “Maija un Paija” Reiņa Suhanova uzvedumā.

Jau septembrī notika pirmizrāde pazīstamā scenogrāfa Mārtiņa Vilkārša režijas debijai – Laura Gundara lugai “Vienādas asinis” pēc R. Blaumaņa stāsta “Kā vecais Zemītis pašu nelabo redzēja”. Skatītāju vērtējumam nodots arī otrs darbs – “Balle būs” R. Suhanova režijā. Nu kārta triptiha par Latviju un latviešiem trešajam cēlienam – Laura Gundara lugas “Lattia” iestudējumam, kas pirmizrādi piedzīvos 1. martā Valmieras Drāmas teātrī. Izrādes veidotājs būs meistarīgo latviešu spēlfilmu “Ezera sonāte”, “Emīla nedarbi”, “Aija”, “Ūdensbumba resnajam runcim”, kā arī teātra izrāžu “Trīs draugi”, “Mērija Popinsa” un citu iestudējumu režisors Varis Brasla.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. paldies ,par ieskatu,centishos noskatities lugu

  2. Vai kāds auseklīšu veterāns vispār svinēs 4.maija repubļikas divdesmitpiekto jubilejas gadadienu? Ko nu kautrēties par “Lattia”, ja LPSR ir iznīcināts. Par ko cīnījās – uz tā arī “uzrāvās”!

Draugiem Facebook Twitter Google+