Ekonomika
Bizness

“Latvenergo” koncerna peļņa pusgadā – 54,024 miljoni0

Foto: Artūrs Kārkliņš/LETA

AS “Latvenergo” koncerna apgrozījums šogad pirmajā pusgadā bija 451,592 miljoni eiro, kas ir par 0,3% vairāk nekā 2018.gada attiecīgajā periodā, savukārt koncerna peļņa samazinājās par 44,4% un bija 54,024 miljoni eiro, teikts kompānijas sniegtajā informācijā biržai “Nasdaq Riga”.

“Latvenergo” pārstāvji atzīmē, ka 2019.gada pirmajā pusgadā koncerna darbības rezultātus ietekmēja globāli un reģionāli faktori, ieskaitot elektroenerģijas un dabasgāzes cenas – “Nord Pool” sistēmas cena pieaugusi par 6%, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn un par 6% pieaugusi arī Latvijas elektroenerģijas “spot” cena, savukārt dabasgāzes cenas “Gaspool” un “TTF” tirdzniecības zonās bija vidēji par 19% zemākas nekā gadu iepriekš.

Vienlaikus kompānijas pārstāvji norāda, ka galvenais elektroenerģijas cenu ietekmējošais faktors Ziemeļvalstīs šogad pirmajā pusgadā bija laikapstākļi. Turklāt HES izstrādes apjoma samazinājums veicināja fosilo kurināmo staciju izstrādes apjoma pieaugumu, bet pieaugošās emisijas kvotu cenas ietekmēja elektroenerģijas cenu kāpumu.

Koncernā 2019.gada pirmajā pusgadā saražotas 2373 gigavatstundas (GWh) elektroenerģijas un 1139 GWh siltumenerģijas. Elektroenerģijas izstrādes apjoms Daugavas HES samazinājies par 42% un bija 1141 GWh. To ietekmēja mazāka ūdens pietece Daugavā, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn.

Savukārt “Latvenergo” termoelektrostacijās (TEC) šī gada pirmajā pusē ir saražots par 6% vairāk elektroenerģijas nekā pērn – 1205 GWh. TEC saražotās siltumenerģijas apjoms 2019.gada pirmajā pusgadā ir samazinājies par 21%, salīdzinot ar attiecīgo periodu pagājušā gadā, ko ietekmēja konkurence un siltāki laikapstākļi apkures sezonā.

Šogad sešos mēnešos mazumtirdzniecības klientiem Baltijā “Latvenergo” pārdevis 3508 GWh elektroenerģijas un dabasgāzes. Koncerna pārdotās elektroenerģijas apjoms Latvijā ir 2132 GWh, Lietuvā – 732 GWh un Igaunijā – 501 GWh.

Tāpat “Latvenergo” pārstāvji norāda, ka 2019.gada februārī koncerns Latvijā sāka dabasgāzes mazumtirdzniecību mājsaimniecību klientu segmentā. Dabasgāzes biznesa klientu skaitu Baltijā pirmā pusgada beigās veido 618 uzņēmumi, savukārt kopš mazumtirdzniecības uzsākšanas Latvijas mājsaimniecību segmentā klientu portfeli veido 1600 klienti. Savukārt koncerna pašpatērētais un klientiem pārdotais gāzes apmērs 2019.gada pirmajā pusgadā bija 3274 GWh.

Kompānijas pārstāvji arī informē, ka noslēgto saules paneļu līgumu skaits šogad sasniedzis vairāk nekā 130. No šī gada maija papildu “Elektrum Solārais” un “Viedā māja” produktiem “Elektrum” e-veikalā tiek piedāvātas arī LED spuldzes un elektriskie skrejriteņi.

Savukārt kopējais “Latvenergo” koncerna investīciju apmērs 2019.gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, pieauga par 3%, sasniedzot 99,6 miljonus eiro, tostarp 82% veidoja investīcijas tīklu aktīvos. Investējot videi draudzīgos projektos, 2019.gada pirmajā pusgadā Daugavas HES hidroagregātu rekonstrukcijā ir ieguldīti 8,5 miljoni eiro., bet kopumā paredzēts investēt vairāk nekā 200 miljonus eiro līdz 2022.gadam. Šogad ir paredzēts pabeigt Kurzemes loka izbūvi, kopumā investējot nepilnus 230 miljonus eiro. Savukārt līdz 2020.gada beigām paredzēta Trešā elektropārvades tīkla starpsavienojuma starp Igauniju un Latviju izbūve, kurā investīcijas sasniegs nepilnus 100 miljonus eiro.

Saistītie raksti

“Latvenergo” koncerna apgrozījums 2018.gada pirmajā pusgadā bija 450,235 miljoni eiro, bet koncerna peļņa bija 97,211 miljoni eiro.

“Latvenergo” nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, dabasgāzes tirdzniecību, elektroenerģijas sadales pakalpojuma nodrošināšanu un pārvades aktīvu nomu. “Latvenergo” obligācijas kotē biržas “Nasdaq Riga” parāda vērtspapīru sarakstā.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
OECD Latvijai prognozē lēnāko ekonomikas izaugsmi starp Baltijas valstīm
5 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO. Paziņots konkursa „Lietuvas gada auto 2020” finālistu septiņnieks
7 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Huawei” vadītājs Baltijā: 5G – IKP pieaugums, jaunas darbavietas un iespējas ikvienā nozarē
7 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Ekonomika
Minimālās pensijas nepieaugs tik strauji, kā cerēts
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Sals līdz -7 grādiem: laika prognoze piektdienai
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Šokējošs skats Rīgas ielās: policija izplata lūgumu sabiedrībai 1
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Zolitūdē piemin lielveikala sabrukšanas sesto gadadienu
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Vīrietis sācis vilkt bērnu sev līdzi… Igaunijā par bērnu izsekošanu aiztur Latvijas pilsoni
2 stundas