Mobilā versija
+2.6°C
Īrisa, Irīda, Airisa
Piektdiena, 21. oktobris, 2016
26. jūlijs, 2016
Drukāt

Latvieši ir viena no garākajām tautām pasaulē, atklāts pētījumā

Foto - LETAFoto - LETA

Globālā pētījumā, kurā analizēti pēdējo simt gadu laikā savāktie dati, atklājies, ka latviešu sievietes un nīderlandiešu vīrieši esot garākie cilvēki pasaulē.

Latviešu sieviešu vidējais augums ir 1,70 metri, savukārt nīderlandiešu vīriešu – 1,82 metri.

Latviešu vīrieši ir ceturtie garākie vīrieši pasaulē pēc nīderlandiešiem, beļģiem un igauņiem.

Savukārt irāņu vīriešu un dienvidkorejiešu sieviešu vidējais augums pēdējā gadsimta laikā pieaudzis visstraujāk.

Londonas Impērijas koledžas pētījums publicēts akadēmiskajā žurnālā “eLife”. Tajā noskaidrots, ka vairākas tautas pēdējo 30 līdz 40 gadu laikā pārstājušas pieņemties garumā.

Amerikāņi bija viena no pirmajām turīgajām valstīm, kurās vidējie auguma rādītāji pārstāja augt. Tiem sekoja briti, somi un japāņi.

Tikmēr spāņu, itāļu un vairāku Latīņamerikas valstu iedzīvotāju vidējais augums joprojām turpina augt.

Turpretī vairāku Āfrikas un Tuvo Austrumu tautu vidējais garums pēdējo simt gadu laikā ir sarucis.

Cilvēku garumu ļoti lielā mērā ietekmē uzturs un dabas apstākļi, lai gan svarīga ir arī ģenētika. Zinātniskos pētījumos atrasta sakarība starp bērna augumu un mātes veselību un uzturu grūtniecības laikā.

Iepriekš izpētīts, ka garāki cilvēki dzīvo ilgāk, iegūst labāku izglītību un nopelna vairāk. Taču gara auguma cilvēkiem arī raksturīgs lielāks olnīcu vai prostatas vēža risks.

Pētījumu veikusi apmēram 800 cilvēku liela komanda. Sadarbojoties ar Pasaules Veselības organizāciju, tika analizēti dažādu valstu dati par veselību un uzturu, kā arī slimībām.

Zinātnieki salīdzināja auguma rādītājus 18 gadus veciem jauniešiem no 1914. līdz 2014.gadam.

Visīsākās sievietes ir Gvatemalā, kur sievietes vidējais augums ir 1,49 metri. Visīsākie vīrieši ir Austrumtimorā, kur vīriešu vidējais garums ir 1,60 metri.

Pievienot komentāru

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (55)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Ārsta nāve Siguldas slimnīcas lifta šahtā raisījusi daudz jautājumu (2)73 gadus veca ārsta nāve Siguldas slimnīcas lifta šahtā raisījusi daudz jautājumu. Mirušā atrašanās vieta liek domāt nevis par kritienu, bet, iespējams,
Draugiem Facebook Twitter Google+