Latvijā
Kriminālziņas

Latvijā akciju pircēji internetā “iekrīt” finanšu krāpnieku lamatās5


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto – LETA/AP

Valsts policija (VP) ir sākusi pārbaudi par pašlaik aktuālu interneta krāpšanas veidu – ieguldījumu izvilināšanu apšaubāmās interneta platformās, aģentūru LETA informēja VP.

Kā informē VP, policija ir saskārusies ar gadījumiem, kad “finanšu speciālisti” pārliecina cilvēkus sākt investīciju darbības, izmantojot dažādas Latvijā nereģistrētas virtuālas interneta platformas, kuru nosaukumu tiek izmantoti tādi vārdi, kā “gfbroker”, “alegramarkets”, “market-invest”, “maximarkets”, “mmglobal”, “everest” un “gmoption”.

Ja persona piekrīt piedāvājumam, saziņas process tiek turpināts, izmantojot saziņas lietotni “Skype”. Ar “finanšu speciālistu” palīdzību cietušās personas izveidojušas norēķina kontus virtuālās interneta platformās un pēc tam sākušas “investīciju ieguldīšanu”. Rezultātā vairākos maksājumos tikušas pārskaitītas dažādas naudas summas.

Turpinot komunikāciju ar krāpniekiem, cietušie pēc viņu ieteikumiem turpinājuši veikt dažādas finanšu darbības, pērkot un pārdodot dažādas akcijas, kā arī veikuši citas finanšu aktivitātes, kas kopumā sākotnēji radījušas iespaidu, ka cietušās persona no šādām darbībām iegūst peļņu, taču beigās nauda zaudēta.

Komunikācijā ar cietušajiem “finanšu speciālisti” izmantojuši telefona numurus, kas reģistrēti dažādās valstīs, piemēram, Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Portugālē, Itālijā, Austrijā, Francijā, Beļģijā, Anglijā, Vācijā, Rumānijā, Nīderlandē un citās valstīs. Sarunas starp cietušajiem un “finanšu speciālistiem” pārsvarā notikušas krievu valodā, bet policija neizslēdz iespēju, ka krāpnieki turpmāk var komunicēt arī citās valodās.

Saistītie raksti

Valsts policija šobrīd veic pārbaudi par šāda veida gadījumiem. Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas darbinieki uzskata, ka šo naudas izkrāpšanas shēmu īsteno organizēta personu grupa no ārvalstīm. Noskaidrots, ka šādi noziegumi ir veikti ne tikai Latvijā, bet arī kaimiņvalstīs, tāpēc personām, pirms pieņemt lēmumu par finanšu līdzekļu ieguldīšanu, būtu jāpārliecinās, vai minētais uzņēmums ir reģistrēts Latvijā, kā arī jāpārliecinās par to darbības veidiem un jāpārbauda cita veida informācija, kas liecina par uzņēmuma darbspēju.

Policija aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un apdomīgiem, komunicējot ar nepazīstamiem cilvēkiem. Valsts policija atgādina, ka nevienam nevajadzētu izpaust savus personas un kredītkaršu datus, tādējādi izvairoties no riska kļūt par krāpniecības upuriem.

LA.lv