×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
9. janvāris, 2015
Drukāt

Latvijā atkārtoti tīra un kaisa ceļus. Infografika: Ceļu uzturēšanas klases ziemā (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Šobrīd VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) ziemas dienesta automašīnas darbus veic atkārtoti Vidzemes, Latgales un Centra reģionā. Ziemas dienesta darbos ir iesaistītas 160 automašīnas. Brauktuves tiek vienlaicīgi gan tīrītas no sniega, gan apstrādātas ar pretapledojuma materiālu.

Valsts Centrālajā reģionā strādā 68 ziemas dienesta automašīnas, Vidzemes reģionā – 31, Latgales reģionā – 59 un Kurzemes reģionā divas ziemas dienesta tehnikas vienības, informē uzņēmumā.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi ir gandrīz uz visiem valsts galvenajiem, reģionālajiem un vietējiem autoceļiem. Apmierinoši braukšanas apstākļi ir uz valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem Kurzemes reģionā.

Atsaucoties uz Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra pēdējiem laika apstākļu prognozes datiem, nedēļas nogalē gaidāmi mainīgi laika apstākļi – spēcīga snigšana un putināšana, pēc tam putenis pāries lietū, kā arī gaidāmas spēcīgas vēja brāzmas, LAU savu iespēju robežās ir gatavi maksimāli ātri reaģēt, lai novērstu radušos postījumus.

Atgādinām, ka autoceļi ir sadalīti dažādās uzturēšanas klasēs un tiek uzturēti prioritārā secībā. Proti, vispirms tiek tīrīti un apstrādāti ar pretapledojuma materiāliem, kā arī vēja radušos postījumus (sagāzti koki) novērš, uz valsts galvenajiem autoceļiem, pēc tam uz reģionālajiem un vietējiem autoceļiem, atbilstoši to uzturēšanas prasībām.

Autoceļu uzturētāji atgādina, ka autovadītājiem jābūt uzmanīgiem un dodoties ceļā jāizvēlas laika un ceļa apstākļiem atbilstošs braukšanas stils un ātrums.

Pirmie valsts autoceļu uzturēšanas darbi tika uzsākti jau no trijiem rītā un darbos tika iesaistītas 179 LAU ziemas dienesta tehnikas vienības.

LAU_karte

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Perdeļi, nevajad dirst.Svētdien laika posmā no 13-16 uz Rīgas-valmiera ceļa nebija neviena uzturētāja, bet viņu atstātie izkārnījumi bija vairāk nekā vajag.Vai nodokļi maksājami tikai šo kropļu algām???????

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +8
Alūksne +5.7
Daugavpils +9.2
Saldus +13
Liepāja +10.1
Jelgava +13
Ventspils +7.8
Limbaži +7
Madona +8
Rēzekne +7
Draugiem Facebook Twitter Google+