×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
24. marts, 2013
Drukāt

Latvijā ir 228 skolas ar mazāk nekā 100 skolēniem

Foto-LETAFoto-LETA

Kopumā Latvijā 228 skolās jeb gandrīz ceturtajā daļā no visām vispārizglītojošajām skolām ir mazāk nekā 100 skolēnu, liecina Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) apkopotie dati. Kā atklāja LIZDA sabiedrisko attiecību speciālists Edgars Grigorjevs, no tām trīs ir internātpamatskolas, piecas vidusskolas, 16 sākumskolas un 204 pamatskolas.

Savukārt LIZDA mājaslapā veiktajā aptaujā par labāko nākotnes scenāriju Latvijas mazo lauku skolu pastāvēšanai vairums jeb 55% aptaujātie atzinuši šo izglītības iestāžu saglabāšanu tādā veidolā, kāds tas ir patlaban.

Savukārt 23% aptaujāto atbalsta mazo skolu pievienošanu lielākām iestādēm, bet 14% respondentu domas sakrīt ar valdības ieceri mazās skolas pārveidot par kopienu daudzfunkcionāliem centriem. Tikmēr mazo lauku skolu slēgšanu un transporta nodrošināšanu skolēniem uz lielāku skolu reģionā atbalsta 7% respondentu. 1% aptaujāto gan saredz arī iespēju piedāvāt skolēniem mācīties attālināti, izmantojot informācijas un komunikāciju tehnoloģijas.

Aptaujā piedalījušies 165 mājaslapas apmeklētāji.

Kā norādīja Grigorjevs, papildu finansējuma pieprasīšana no valsts mazo lauku skolu turpmākai pastāvēšanai būs arī viens no LIZDA padomes jautājumiem izglītības un zinātnes ministram Robertam Ķīlim, ar kuru arodbiedrība tiksies 27.martā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+