×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
24. decembris, 2013
Drukāt

Latvijā par piesārņotām atzītas 244 vietas (1)

LETALETA

Par piesārņotām Latvijā ir atzītas 244 vietas; gudrona dīķi ir prātam neaptverama darbība, kad dzīvots tikai vienai dienai un nav domāts par nākotni, intervijā BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” atzina Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektores pienākumu izpildītāja Aina Stašāne.

“Piesārņoto un potenciāli piesārņoto vietu reģistrā šobrīd kā piesārņotas ir atzīmētas 244 vietas. Bez šaubām, tostarp ir vēsturiski piesārņotās vietas, kuru sanāciju šobrīd mēģinām īstenot. Tomēr nevarētu teikt, ka problēma būtu milzīga. Manuprāt, tās ir lietas, kuras varam sakārtot un kaut kādā laika periodā atrisināt, ja runājam par vēsturiski piesārņotajām vietām, kas ir saglabājušās vēl no Padomju Savienības laikiem. Tajā laikā daudzas lietas notika tiešām nežēlīgi, piemēram, kā tika apsaimniekoti gudrona dīķi. Tas ir prātam neaptverami, ka iepriekš cilvēki neiedomājās, kā pēc tam būs, praktiski dzīvoja vienai dienai, neuztraucoties, kas notiks rīt un vai pašreizējās darbības nekaitēs nākamajām paaudzēm,” sacīja Stašāne.

Viņa stāsta, ka šobrīd ļoti daudzos gadījumos atbildīgais par piesārņotās vietas sanāciju ir zināms, cita lieta, ka tās īstenošanai nepieciešamie finanšu resursi nav visiem pieejami, attiecīgi nav iespējams vairākas lietas izdarīt nekavējoties.

Jau ziņots, ka gudrona dīķi ir viena no visvairāk piesārņotajām teritorijām ne tikai Latvijā, bet arī visā Baltijas reģionā. Pašlaik notiek teritorijas sanācija. Projekts “Vēsturiski piesārņoto vietu “Inčukalna sērskābie gudronu dīķi” sanācijas darbi” tiek finansēts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda.Sanācijas darbu pabeigšanu plāno līdz 2015.gada nogalei.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. skaisti un pamesta vieta nevienam nevajadzīga. paies laiks un tur sāks mājas būvēt un atkal sa.. to vietu. labāk lai ir kā ir un biezos ar tautas naudu nesponsorēt par sūda bedri

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +18.7
Alūksne +16.7
Daugavpils +16
Saldus +15.1
Liepāja +13.7
Jelgava +15.5
Ventspils +15.4
Limbaži +15
Madona +16.8
Rēzekne +16.2
Draugiem Facebook Twitter Google+