×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. maijs, 2012
Drukāt

Latvijā viesojas Ķīnas aizsardzības ministrs


kina_vpk_kalnins_4

Šajās dienās Latvijā viesojās Ķīnas Tautas Republikas nacionālās aizsardzības ministrs Lians Guanlie, kurš tikās ar Latvijas amatpersonām un nolika ziedus pie pulkveža Oskara Kalpaka pieminekļa, apmeklēja Ādažu militāro poligonu, kā arī apsprieda sadarbību militāristu apmācības jomā.


 

“Šī ir pirmā tāda ranga Ķīnas amatpersonu vizīte Latvijā, un par to jāpateicas arī ar Ķīnu parakstītajam militārās palīdzības līgumam,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks, kurš ministru aicinājis vizītē uz Latviju. L. Guanlie vizītes oficiālā daļa sākusies svētdien, kad viņš kopā ar vēl deviņiem Ķīnas ģenerāļiem nolicis ziedus pie Latvijas armijas dibinātāja pulkveža Oskara Kalpaka pieminekļa. “Ministrs mums teica, ka respektē Latvijas rietumniecisko izvēli, turklāt Ķīna nav valsts, kas vēlas saņemt padomus no citiem,” savos iespaidos dalījās A. Pabriks. Abu valstu aizsardzības ministri pārsprieduši sadarbības iespējas – Latvijas militāristi varētu doties uz apmācībām Ķīnas militārajos treniņu centros, bet Ķīnas bruņoto spēku pārstāvji varētu iziet apmācības Baltijas aizsardzības koledžā un Nacionālajā aizsardzības akadēmijā. Latvijas puse izteikusi piedāvājumu Ķīnas bruņoto spēku pārstāvjiem ierasties uz militārajām mācībām mūsu valstī kā novērotājiem, kā arī Latvijas militāristi saņēmuši ielūgumu uz militārajām mācībām Ķīnā līdzvērtīgā statusā. Iecerēta arī pieredzes apmaiņa starp abu valstu militārajiem orķestriem. Ķīnas militāristi viesojušies arī NBS Ādažu militārajā poligonā, kur Latvijas karavīri izmantojuši īsto munīciju un kārtojuši ieskaiti pirms došanās misijā uz Afganistānu.

 

“No Ķīnas armijas pārstāvjiem dzirdējām, ka viņi novērtēja mūsu gatavību. Latvijā viņi redzēja, kā NATO dalībvalsts ievēro savus standartus,” teica A. Pabriks, kurš saņēmis ielūgumu apmeklēt Ķīnu.

 

Ministrs teic, ka Ķīnas delegācija ieradusies no Vašingtonas un pēc tam došoties uz Varšavu, pēc kā sekošot atpakaļceļš uz dzimteni – A. Pabriks sprieda, ka Latvijas iekļaušanu šajā maršrutā ārpolitiski var augstu novērtēt. Abu valstu ministri apsprieduši arī aizsardzības aktualitātes, reformas, kā arī reģionālās drošības jautājumus. Jautāts, vai sarunās pieminēta arī Krievija, A. Pabriks atbildēja: “Ķīnas vārds ir pietiekami liels, lai citus vārdus nelocītu.” Viņš arī sprieda, ka Ķīna no citām pasaules lielvarām atšķiras ar to, ka tā ciena citu, arī daudz mazāku valstu kultūru.

Ķīnas aizsardzības ministrs vakar tikās arī ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu un uzsvēra, ka vizītes laikā Latvijā izjutis ļoti pozitīvu attieksmi pret delegāciju un Ķīnu, ziņo Valsts prezidenta preses dienests. “Vizītes mērķis ir nostiprināt abu valstu attiecības tieši aizsardzības jomā un panākt arvien ciešāku sapratni. Esmu pārliecināts, ka mēs varam strādāt kopā, sadarbojoties gan militārā, gan aizsardzības politikas jomā,” atzinis Lians Guanlie.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+